P. Židonio nuotr.

Lietuvoje siūloma įteisinti eutanaziją

Lietuvoje siūloma įteisinti eutanaziją

Lietuvoje siūloma įstatymiškai įteisinti ir reglamentuoti eutanaziją. Eutanazijos įstatymo projektą ir jį lydinčius dokumentus Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Andrius Burba, naujienų agentūros ELTA informaciją skelbia portalas Delfi.lt.

„Suteikiant teisę terminalinės būklės pacientams pasirinkti eutanaziją, kartu bus užtikrinama galimybė jiems išvengti vis didėjančio ligos ar sužalojimo nulemto skausmo, o paskutines gyvenimo akimirkas išgyventi ramiai ir oriai“, – sakė A. Burba.

Jo įregistruotame įstatymo projekte numatyta eutanazijos atlikimo tvarka bei sąlygos, kurioms esant ji gali būti atliekama, eutanazijos atlikimo kontrolės mechanizmas, tuo tikslu įkuriant Eutanazijos kontrolės ir vertinimo komisiją. Taip pat siūloma įtvirtinti atsakomybę už teikiamo įstatymo reikalavimų nesilaikymą, nustatyti aplinkybes, dėl kurių gydytojas, atlikęs eutanaziją, nebūtų traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.

Šiuo metu eutanazijos atlikimo galimybė Lietuvos teisės aktuose neįtvirtinta, tačiau Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas suteikia galimybę pacientams atsisakyti tam tikrų procedūrų ar gydymo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų