Pratybos „Zapad 2017“ (Reuters nuotr.)

Lietuva gavo baltarusių kvietimą stebėti pratybas „Zapad 2017“

Lietuva gavo baltarusių kvietimą stebėti pratybas „Zapad 2017“

Penktadienį Baltarusijos gynybos ministerija išsiuntė kvietimus dalyvauti bendrų Baltarusijos ir Rusijos pratybų „Zapad 2017“ stebėjimo programoje.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), programoje numatytas Baltarusijos gynybos ministerijos pratybų pristatymas, lankymasis pratybų poligone ir kitose su pratybomis susijusiose institucijose Minske.

Krašto apsaugos ministerijos vadovybė sako sveikinanti šį Baltarusijos karinės vadovybės kvietimą. „Toks atvirumas itin svarbus kaimynystėje esančioms šalims. Tikimasi, kad stebėtojams bus sudarytos galimybės susipažinti su visais svarbiausiais „Zapad 2017“ pratybų elementais“, – rašoma KAM pranešime.

Kaip pažymima pranešime, Rusija pratybų „Zapad 2017“ atskirai nėra deklaravusi. Rusijos atstovai liepos 13 dieną NATO-Rusijos tarybos posėdyje Briuselyje yra surengę pristatymą apie pratybas, tačiau Rusija šiai dienai nėra paskelbusi apie ketinimus kviesti stebėtojus į pratybų dalį vyksiančią jos teritorijoje.

Lietuvos gynybos atašė, reziduojantys Rusijoje ir Baltarusijoje, stebėjo pratybas „Zapad 2009“ ir „Zapad 2013“, o Lietuvos kariniai verifikacijos specialistai buvo kviečiami stebėti Baltarusijos teritorijoje vykusių pratybų 2009 ir 2013 metais.

Lietuvos gynybos atašė, reziduojantys Rusijoje ir Baltarusijoje, stebėjo pratybas „Zapad 2009“ ir „Zapad 2013“, o Lietuvos kariniai verifikacijos specialistai buvo kviečiami stebėti Baltarusijos teritorijoje vykusių pratybų 2009 ir 2013 metais. Gavę kvietimus, Lietuvos kariniai ekspertai vyktų stebėti pratybų ir šiais metais, teigia ministerija.

Rugsėjo mėnesį vyksiančios Baltarusijos ir Rusijos didelio masto bendros karines pratybos „ Zapad 2017“ kelia didelį nerimą kaimyninėms NATO šalims. Lietuvos žvalgybos teigimu, šiemet jos yra viena didžiausių grėsmių nacionaliniam saugumui. Lietuvos pareigūnai sako, kad šiose puolamojo pobūdžio pratybose dalyvaus apie 100 tūkst. karių, o Rusija jomis gali pasinaudoti, kad pasienyje sutelktų daugiau pajėgų.

Lietuvoje birželį viešėjęs NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas žadėjo, jog NATO atidžiai seks Rusijos, Kinijos ir Baltarusijos karinius mokymus, įskaitant „Zapad“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų