(Lukas Balandis nuotr.)

Liberalų sąjūdį siūloma be dotacijų palikti metus

Liberalų sąjūdį siūloma be dotacijų palikti metus

Dėl šiurkščių pažeidimų Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) svarsto nemokėti dotacijos vienus metus Liberalų sąjūdžiui. Liberalų šio pusmečio dalis turėjo siekti apie 395 tūkst. eurų, ši suma grįžtų į biudžetą.

Komisija sprendimą numato priimti vėliau ketvirtadienį, kai skirstys antrojo pusmečio dotacijas.

„Komisijai siūloma neskirti Liberalų sąjūdžiui asignavimų dėl šiurkštaus  politinės kampanijos finansavimo pažeidimo vienerius metus, tai yra du pusmečius“, – BNS sakė komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

VRK praėjusią savaitę pripažino, kad partija šiurkščiai pažeidė įstatymą dėl praėjusių metų Seimo rinkimų kampanijos finansavimo. Liberalai su tuo nesutinka ir šį sprendimą skundžia teismui.

Padarius šiurkštų pažeidimą politinei partijai biudžeto asignavimai neskiriami iki dvejų metų, o neskirti pinigai grąžinami į valstybės biudžetą. Teisę pradėti gauti biudžeto asignavimų pusmetinį dydį tokia partija įgyja tik kitą pusmetį nuo pažeidimo pašalinimo.

Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė, kad per 2016 metų rinkimus Liberalų sąjūdis pažeisdamas įstatymą gavo nepiniginę auką iš juridinio asmens – buvusio partijos nario Šarūno Gustainio įsteigto Taikomosios politikos instituto.

Nepinigine auka VRK pripažino praėjusių metų sausio 16 – balandžio 24 dienomis instituto surengtus mokymus „Ready to Win“ (angl. Pasirengę nugalėti – BNS), kurie kainavo 45,336 tūkst. eurų. Mokymuose dalyvavo partijos nariai, o Liberalų sąjūdis už juos nemokėjo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų