Sirgaliai nesulaukia tikro "Arsenal" klubo sugrįžimo. („Reuters“ nuotr.)

Krachas Šiaurės Londone

Krachas Šiaurės Londone

6 taškai  ir 11 vieta turnyrinėje lentelėje – toks kuklus per 4 pirmuosius Anglijos „Premier“ lygos turus surinktas „Arsenal“ klubo derlius.

Anglijos čempionato starte namuose sunkiai išvargta pergalė 4-3 prieš „Leicester City“, po to sekęs pralaimėjimas svečiuose 0-1 prieš „Stoke City“ ir visiška kapituliacija 0-4 prieš „Liverpool“ Anfieldo stadione. Bendrą situaciją kiek pagerino ketvirtame ture, namuose, iškovota įtikinama pergalė 3-0 prieš „AFC Bournemouth“.

Į priekį lentelėje jau sezono pradžioje praleidžiami pagrindiniai konkurentai: Mančesterio „United“, „City“, Londono „Chelsea“, „Tottenham Hotspur“ ir „Liverpool“. Sekmadienį „kanonierių“ laukia dar viena sudėtinga išvyka ir kova su praėjusių metų lygos nugalėtojais –„Chelsea“, kuri gali tapti papildomu skaudžiu kirčiu klubo ambicijoms pakovoti dėl titulo ir taškais priartėti prie favoritų.

Būtent su tokia nemalonia, metai po metų besitęsiančia realybe, susiduria vieno garsiausių Anglijos futbolo klubų sirgaliai, kiekvienais metais jausdami kartėlį komandai nesugebant deramai kautis dėl vietinės lygos trofėjaus.

Būtent su tokia nemalonia, metai po metų besitęsiančia realybe, susiduria vieno garsiausių Anglijos futbolo klubų sirgaliai, kiekvienais metais jausdami kartėlį komandai nesugebant deramai kautis dėl vietinės lygos trofėjaus. Akivaizdu, kad prastas ir neįtikinantis sezono startas jau dabar pasėjo panikos ir pykčio nuotaikas tarp ilgamečių klubo sirgalių bei klubo vadovų.

Nesibaigiančios bėdos

Nuolatos garsiai aptarinėjami ne tik komandos trenerio Arsene‘o Wengero taktiniai veiksmai, bet ir klubo vadovybės elgsena praėjus dar vienam vasaros perėjimų langui. „Kanonieriai“ vasarą pradėjo dviem skambiais perėjimais: pirmasis – iš Gelzenkircheno „Schalke“ nemokamai atvykęs kairiojo krašto gynėjas, bosnis Seadas Kolašinacas, kuris praėjusiais metais buvo paskelbtas geriausiu Vokietijos „Bundesliga“ savo pozicijos žaidėju, bei iš Liono „Olympique“ už 53 mln. svarų sterlingų atvykęs Prancūzijos rinktinės puolėjas Alexandre‘as Lacazette‘as. Šie du pirkiniai turėjo duoti toną tolesniam, produktyviam darbui vasaros perėjimo lango metu įsigijant dar kelis žaidėjus, kurie pašalintų problemas komandos gynybinėse pozicijose bei aikštės viduryje, tačiau taip neįvyko.

Komandos gynybines spragas ir silpnumą saugų grandyje puikiausiai parodė būtent mačas su „Liverpool“, kuomet Mersisaido klubo puolėjai vienas po kito laužė „Arsenal“ gynybą aštriais prasiveržimais, o „kanonieriai“ neturėjo jokių priešnuodžių jiems atsakyti kitoje aikštės pusėje kurdami atakas. Futbolo specialistai ir ekspertai negailėjo kritikos strėlių ir A.Wengerui, ir aikštėje buvusiems žaidėjams. Labiausiai kliuvo aikštės vidurio saugams Aaronui Ramsey ir Granitui Xhakai, kurie buvo išvadinti bene prasčiausia saugų pora lygoje.

Tyliojo Stano vargai

Tačiau ir šis pralaimėjimas nebuvo paskutinė prasta naujiena praėjusią vasarą klubo fanams. Londono „Arsenal“ vadovybė paskelbė, kad daugiau pirkinių neplanuoja įsigyti ir yra patenkinta tuo, kad pavyko bent šiam sezonui išsaugoti dvi didžiausias klubo žvaigždes Alexį Sanchezą ir Mezutą Ozilą. Be kita ko, paskutinėmis perėjimo lango dienomis už 40 mln. svarų parduotas Alexas Oxlade‘as-Chamberlainas, kuris nuo šiol bus „Liverpool“ komandos narys. „Arsenal“ vykdomasis direktorius Ivanas Gazidis tuomet bandė gelbėti situaciją ir teisinosi, kad klubas paprasčiausiai nebeturi lėšų naujiems žaidėjams įsigyti, o esanti sudėtis ir taip galinti laimėti „Premier“ lygos trofėjų.

Po šių žodžių „Arsenal“ futbolo komandos sirgalių akys nukrypo į Staną Kroenke – 70-metį Jungtinių Valstijų verslo magnatą iš Misūrio, aktyvų respublikonų partijos rėmėją bei daugiau nei 7,5 milijardų dolerių pajamas per metus generuojantį įvairių komandinių sporto šakų gerbėją. Sirgaliai tikėjosi išgirsti aiškiai išdėstytą poziciją iš asmens, kuris nuo 2011 metų valdo 67 procentus klubo akcijų, tikėdamiesi pokyčio, kuris leistų klubui tapti konkurencingesniu sportiniu atžvilgiu. Tačiau jokio oficialaus pranešimo ar kreipimosi į klubo gerbėjus nėra ir greičiausiai bent jau artimiausiu metu nebus.

Klubo aistruolių nepasitenkinimą galima puikiai suprasti dar ir todėl, kad iš visų Anglijos „Premier“ lygos ekipų, „Arsenal“ sirgaliai namų rungtynes gali pamatyti sumokėję didžiausias sumas tiek kalbant apie pavienius (match-day) bilietus, tiek ir už sezono abonementus.  Argumentas, kad organizacija neturi lėšų įsigyti naujokų, pakurstė kalbas apie netinkamai panaudojamas uždirbtas „kanonierių“ pajamas ir S.Kroenke tolimesnę ateitį klube.

Taigi garsusis sporto magnatas iš Jungtinių Valstijų turi nemažai iššūkių savuose kraštuose, o trečias didžiausias futbolo klubas Anglijoje pamažu jam tampa tik dar vienu eiliniu finansiniu projektu.

S.Kroenke priklauso dar 6 sporto klubai Jungtinėse Valstijose, tarp jų ir Los Andželo „Rams“ amerikietiškojo futbolo (NFL) klubas, kuris įvardijamas pagrindine priežastimi, kodėl „Arsenal“ organizacijos aktualijos yra nustumiamos į šalį. Pajamos, kurios yra uždirbamos Londono klubo, galimai investuojamos į naująjį daugiafunkcinį „Rams“ stadioną Los Andžele, kurio vertė – 2,66 milijardo JAV dolerių. S.Kroenke dar tenka minti ir teismų slenksčius, nes dėl NFL klubo „Rams“ perkėlimo iš Sent Luiso į Los Andželą kilo teisinių ginčų dėl relokacijos teisėtumo, o Sent Luiso valdžia reikalauja atlyginti finansinę žalą praradus savo sporto komandą. Taigi garsusis sporto magnatas iš Jungtinių Valstijų turi nemažai iššūkių savuose kraštuose, o trečias didžiausias futbolo klubas Anglijoje pamažu jam tampa tik dar vienu eiliniu finansiniu projektu.

Kandidatai perimti klubo vairą

Šiaurės Londono klubo gerbėjai jau kuris laikas aktyviai reikalauja pokyčių klubo vidinėje struktūroje ir mielai lauktų naujojo savininko įsitraukimo į komandos reikalus. Spaudoje jau užsimenama apie kelis galimus kandidatus, kurie galėtų perimti klubo kontrolę į savo rankas. Turtingiausias Afrikos žmogus, milijardierius iš Nigerijos, Aliko Dangote, teigia, kad svarstys galimybę išpirkti didžiąją dalį „Arsenal“ klubo akcijų, kuomet baigs statyti 11 mlrd. naftos perdirbimo gamyklą Lagose. Pirmasis darbas, pasak jo, būtų pakeisti vyriausiąjį trenerį ir suteikti galimybę naujam vedliui vesti komandą į pergales.

Kitas pretendentas – Alisheras Usmanovas – uzbekų kilmės Rusijos verslininkas, kuriam jau dabar priklauso 30 procentų klubo akcijų, niekad neatsisakė perimti akcijų dalį iš S.Kroenke, o šią gegužę net pateikė oficialų 1 mlrd. svarų sterlingų pasiūlymą JAV verslininkui.  S.Kroenke nesutiko parduoti akcijų paketo, o jų neoficialūs susidūrimai ir nuomonių išsiskyrimai kalbant apie klubo valdymo peripetijas tęsis dar kurį laiką.

Situacija nesikeičia

Taigi Šiaurės Londono fronte – nieko naujo. Klubo aistruoliai jau kuris laikas laukia ir tikisi pokyčio, kuris nuvestų klubą į Anglijos futbolo lygos aukštumas. Tačiau bėga metai, o istorijos, kurios sukasi apie „Arsenal“, nesikeičia – klubas nėra pakankamai geras konkuruoti su abiem Mančesterio ekipomis, „Chelsea“, „Tottenham Hotspur“ ar „Liverpool“ ekipomis dėl „Premier“ lygos titulo.

Bėga metai, o istorijos, kurios sukasi apie „Arsenal“, nesikeičia – klubas nėra pakankamai geras konkuruoti su abiem Mančesterio ekipomis, „Chelsea“, „Tottenham Hotspur“ ar „Liverpool“ ekipomis dėl „Premier“ lygos titulo.

Rezultatai prastėja, o komanda pirmą kartą nuo 2000 metų dalyvaus ne Čempionų lygos turnyre, o antrajame pagal pajėgumą UEFA Europos lygos turnyre. Vieni dėl to kaltina trenerį A.Wengerą – dėl jo taktinių aspektų ir nesugebėjimo užvesti žaidėjų kovoms, kiti pirštu beda į esą nemotyvuotus ir apatiškus žaidėjus, treti – problemas priskiria aukščiausiems komandos vadovams. Tačiau galima konstatuoti dar vieną aiškų faktą – „Gunnerių“ sirgalių lauks dar vienas emociškai sudėtingas, kantrybės pareikalausiantis sezonas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų