(Parodos organizatorių nuotr.)

Koonsas, Picasso ir juvelyrika

Koonsas, Picasso ir juvelyrika

Latvijos nacionaliniame meno muziejuje praėjusią savaitę atidaryta paroda, kurioje eksponuojami garsių XX ir XXI a. menininkų kurti juvelyrikos dirbiniai.

Pablo Picasso, Roy Lichtensteinas, Maxas Ernstas, Jeanas Cocteau, Georges Braque’as, Damienas Hirstas, Anishas Kapooras, Yoko Ono – tik kelios pasaulinio garso menininkų pavardės, kurių kurtus papuošalus galima pamatyti Rygoje veikiančioje parodoje.

Visi 113 eksponuojamų dirbinių yra iš privačios Diane Venet kolekcijos. Amerikiečių-prancūzų kilmės moteris šią kolekciją kaupė daugiau kaip du dešimtmečius. D. Venet ją vadina intymiu muziejumi, turėdama omenyje ne tik kompaktišką kolekcijos eksponatų dydį, bet ir asmenišką santykį su kūnu bei intymias papuošalų atsiradimo istorijas. Pavyzdžiui, kolekcijai priklauso Pablo Picasso darbai, kuriuos šis sukūrė savo meilužėms Marie-Therese Walter and Dorai Maar.

Juvelyrikos dirbinių kolekcijos mecenatė nelaiko užrakinusi brangenybių seife. Moteris teigia, kad šios kolekcijos dirbiniais ji puošiasi kiekvieną dieną. Be to, jos įsigyti papuošalai eksponuoti jau ne vienoje parodoje. 2011-aisiais papuošalus galėjo apžiūrėti Niujorko meno ir dizaino muziejaus (MAD) lankytojai. Vėliau ji eksponuota Venecijoje, Atėnuose, Seule, Majamyje. Iš parodos erdvių Rygoje kolekcija keliaus į Paryžių, kur visuomenei bus pristatoma nuo 2018 m. pavasario.

„Nesijaučiu nešiojanti juvelyrikos dirbinius – jaučiuosi nešiojanti meną. Šie juvelyrikos kūriniai yra tapę mano draugais“, – apie savo ryšį su kolekcijos eksponatais sako D. Venet. Jos nuomone, tik nešiojami papuošalai iš tikrųjų atgyja ir atsiskleidžia tikrosiomis spalvomis.

Paroda „Menininkų juvelyrika: nuo Picasso iki Koonso. Diane Venet kolekcija“ Nacionaliniame Latvijos meno muziejuje (Jaņa Rozentāla laukums 1, Ryga) veiks iki gruodžio 3 d.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų