Konstrukcijos tvariai ir ekologiškai statybai

Konstrukcijos tvariai ir ekologiškai statybai

Darnios statybos principai neatskiriami nuo ekologijos. Būste, kuris statytas naudojant ekologiškas medžiagas, gyvenamoji aplinka sveikesnė, gyvenimo kokybė – geresnė.

Ekologiški turi būti ne tik apdailos paviršiai, prie kurių liečiamės. Tokiais pat principais remiantis turi būti parinktos ir kitos medžios: sienų, stogo, kitų konstrukcijų.

Vokiečių koncernas „Steico“, kuriam Lietuvoje atstovauja bendrovė „Hesora ir Ko“, vadovaujasi ekologiškos statybos principais ir siūlo natūralius gaminius gyvenamųjų namų statybai. Lengvai apdirbami, atsparūs senėjimui, aplinkai nepavojingi produktai yra tai, ką siūlo koncernas „Steico“. Šie gaminiai jau seniai pelnė pasitikėjimą Europos bei kitose rinkose.

Vienas iš koncerno „Steico“ produktų, kuris rinkoje ypač vertinamas, – dvitėjų sijų sistema stogų, perdangų ir sienų konstrukcijoms. Pasirinktinai siūlomos „Steico Joist“ ir „Steico Wall“ sistemos.

Pagrindinė dvitėjų sijų gamybos medžiaga yra mediena. Juostos gaminamos iš techniškai džiovintos, mašininiu būdu išrūšiuotos ir, pašalinus defektus, mikrodygiais sujungtos spygliuočių medienos arba klijuotosios faneros , kuri užtikrina aukštą kokybę ir leidžia išlaikyti nustatytus atsparumo parametrus. Naudojant sijas, galima ekonomiškai pastatyti vadinamojo pasyviojo namo konstrukciją arba rekonstruoti, renovuoti jau esamą pastatą.

Vidurinėms jungiamosioms dalims gaminti naudojamos kietos kerpamosios jėgos įtempiams labai atsparios medienos plokštės, kurios išilgai sujungiamos įlaidais ir suklijuojamos. Sijos atsparios ilgalaikiam gamtos poveikiui. Pirminis vidurinės jungiamosios dalies apdorojimas ir jos jungimas su juostomis vandeniui atspariais klijais atliekamas visiškai automatizuotai.

Sijos gali būti pagamintos pagal specialų užsakovo pageidavimą su medienos pluošto izoliacija, o tai palengvins techninių sistemų pastate montavimą. Izoliacija įdedama tarp juostų abiejose vidurinės jungiamosios dalies pusėse. Dėl to šilumos izoliacijos jau nereikia derinti prie sijos geometrijos – pirkėjas gauna gatavą siją, pasižyminčią puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis. Sijų vidurinė jungiamoji dalis pagaminta iš 6–8 mm storio medienos plokštės, o tai labai sumažina vadinamųjų šilumos tiltelių atsiradimo galimybę.

„Steico Wall“ sistemos naudojamos pastato statramsčiams, jų vidurinė jungiamoji dalis pagaminta iš 6 mm storio medienos plokštės. „Steico Joist“ dvitėjės sijos naudojamos ten, kur veikia lenkiamosios jėgos, pavyzdžiui, perdangų sijoms ar gegnėms. Šių sijų vidurinė jungiamoji dalis pagaminta iš 8 mm storio medienos plokštės. Sija atspari kerpamosios jėgos įtempiams, gaminama iš labai aukštos kokybės klasės juostoms naudojamos medienos.

„Steico Joist“ sijas galima puikiai jungti su savo pasirinktomis medžiagomis arba naudoti „Steico“ siūlomas izoliacines medžiagas – tiek iš medienos pluošto pagamintą įpučiamą izoliaciją, tiek stabilias, elastingas plokštes. Tarpusavyje optimaliai suderintų gaminių sistema garantuoja aukščiausius termoizoliacinius parametrus. Mediena ir medžio kilmės medžiagos kartu su sienų apkalos ir apdailos plokštėmis sudaro gaisrui atsparią pertvarą, atliekančią veiksmingo apsauginio sluoksnio vaidmenį. Gaminiams suteikti visi būtini Europos techniniai liudijimai ir sertifikatai.

Visa „Steico“ gaminių paletė sertifikuota FSC (Forest Stewardship Council – Miškų valdymo tarnybos), aukštą gamybos produkto kokybę patvirtina tarptautinio standarto ISO 9001:2000 atitikties sertifikatas.

Dvitėjų sijų privalumai

 • lengvesnės, tiesesnės, tvirtesnės, atsparesnės už paprastą medį;
 • įmanomi techniniai sprendimai, naudojant naudojant medienos gaminius, to sunku pasiekti;
 • aukštis – nuo 160 mm iki 500 mm;
 • ilgis – nuo 0,1 m iki ištisinių 15 m;
 • tiekiama pagal individualius projektus, tiesiai į objektą;
 • sumažina šilumos tiltelius;
 • sijos lengvos, todėl jas lengva naudoti, idealiai tinka atliekant rekonstrukcijas, kuriose numatyti konstrukcijos storio apribojimai;
 • pastovi medžiagos drėgmė užtikrina stabilius matmenis;
 • didelė laikomoji geba ir tarpatramio plotas (maksimalus – iki 10 metrų);
 • labai maži leidžiamieji matmenų nuokrypiai;
 • pastate lengva montuoti technines sistemas, skersai nutiesti būtinas komunikacijas;
 • sijos pritaikytos prie plačiai taikomų vientisos medienos ir jungiamųjų elementų matmenų;
 • vidurinės jungiamosios dalies su izoliacija skerspjūvis sudaro stačiakampį;
 • montuojant naudojami įprasti medienos apdirbimo įrankiai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų