Gamintojų nuotr.

Komfortas taupant energiją ir tausojant aplinką

Komfortas taupant energiją ir tausojant aplinką

Šilumos siurbliai „oras-vanduo“ kurį laiką nuo jų atsiradimo buvo apaugę įvairiais mitais. Jų netrūksta dar ir dabar, tačiau įrangos gamintojai pasistengė, kad kuo daugiau mitų būtų išsklaidyta. Bene daugiausia prie to prisideda bendrovė „Panasonic“, pateikdama rinkai inovatyviausias technologijas. Šiuokart „Panasonic“, šiemet švęsdamas veiklos šimtmetį, pristato analogų rinkoje neturinčius T-CAP serijos šilumos siurblius „oras-vanduo“.

Pasižymi aukštu efektyvumu

T-CAP serijos šilumos siurbliai „oras-vanduo“ pritaikyti šiaurės klimatui. „Panasonic“ paneigė mitą, jog tokio tipo šilumos siurbliai efektyviai veikia tik kol nespusteli šaltukas. Iš tiesų T-CAP serijos šilumos siurbliai „oras-vanduo“ 100 proc. savo galios pajėgūs išlaikyti spaudžiant net 20 laipsnių šalčiui ir be elektrinio teno, o ekonomiškai patalpas šildo ir temperatūrai lauke nukritus iki 28 laipsnių šalčio.

Patentuota „Panasonic“ technologija leidžia išlaikyti labai aukštą šilumos siurblių SCOP reikšmę, kuri siekia 5,09. Todėl tokius šilumos siurblius rekomenduojama rinktis tada, kai jie bus vieninteliai patalpų šildymo šaltiniai. Ypač aukštas šilumos siurblių efektyvumas užtikrina mažas patalpų šildymo sąnaudas, o į sistemą paduodamo šilumnešio temperatūra gali siekti net 60 laipsnių karščio.

Visuose „Panasonic“ šilumos siurbliuose be šildymo funkcijos įdiegta ir vėsinimo bei karšto vandens ruošimo funkcija – tai jau standartas.

„Panasonic Aquarea“ šilumos siurbliai tinkami ir didelio ploto, ir nedidukams namams šildyti. Tai gali būti ir senos statybos, ir naujas, aukštos energinio naudingumo klasės pastatas. Jeigu namas senos statybos ir jame veikia senoji šildymo sistema, priderinti „Panasonic“ šilumos siurblį prie turimos sistemos tikrai nesudėtinga. Taip pat greta šilumos siurblio galima naudoti ir kitus alternatyvius energijos šaltinius, pavyzdžiui, saulės energijos sistemas.

Gamintojų nuotr.

Efektyviausiai šilumos siurbliai „oras-vanduo“ veikia esant grindų šildymo sistemai, tačiau juos galima jungti ir prie radiatorinės šildymo sistemos.

Dizaino sprendimai – ne mažiau svarbūs

Vartotojai turi galimybę pasirinkti įvairios komplektacijos „Aquarea“ šilumos siurblius. Pavyzdžiui, susidedančius iš vienos dalies „Monoblock“ arba iš dviejų dalių (vidinio ir išorinio bloko) „Bi-block“. Taip pat yra galimybė pasirinkti vadinamąją „All in one“ (viskas viename) arba „Bi-Block“ be vandens šildytuvo komplektaciją.

„All in one“ – tai išbaigta sistema su integruotu 200 litrų talpos nerūdijančio plieno vandens šildytuvu, A energinio naudingumo klasės siurbliu, elektriniu tenu, filtru, apsauginiais vožtuvais, išsiplėtimo indu. Įrenginys visiškai parengtas montavimui, tad jį atlikti galima greitai bei patogiai.

Pasirinkus „Bi-Block“ komplektacijos šilumos siurblį papildomai reikia sukomplektuoti vandens šildytuvą ir trieigį vožtuvą. Komplektuojant galima rinktis „Panasonic“ ar kito gamintojo vandens šildytuvą.

„Bi-Block“ variantas patogus montuojant šilumos siurblį prie jau esamos šildymo sistemos, kurioje veikia dujinis ar kietojo kuro katilas, ar kai norima didesnės talpos šildytuvo karštam vandeniui ruošti.

Gamintojų nuotr.

Keli šilumos siurbliai gali būti sujungti į vieną sistemą, bet dirbs pagal vieno šilumos siurblio nustatytus parametrus. Į vieną sistemą galima jungti net 8 šilumos siurblius „oras-vanduo“ ir taip pasiekti bendrą 128 kW galią. Toks sprendimas tinkamas gamybinėms, administracinėms, sandėliavimo ir kitoms patalpoms.

Kuo dar patogūs šilumos siurbliai? Jiems nebūtina atskira katilinė, juos galima įrengti bet kurioje patalpoje. „Panasonic“ šilumos siurblį galima sumontuoti tiesiog virtuvėje ir jis neišsiskirs iš kitos buitinės technikos.

„Panasonic“ šilumos siurblių prijungimas prie sistemos numatytas įrenginio apačioje, todėl vamzdynai, kyšantys virš įrenginio, kaip dažniausiai būna pasirinkus kitų gamintojų šilumos siurblius, negadins interjero. Beje, už išskirtinį dizainą „Panasonic“ 2017 metais gavo apdovanojimą.

Unikali „oras-oras“ technologija

„Panasonic“ turi unikalią patentuotą technologiją ne tik „oras-vanduo“, bet ir „oras-oras“ šilumos siurbliams. Tai – „Heatcharge“ technologija, užtikrinanti efektyvų šilumos siurblių veikimą net esant –35° C lauko oro temperatūrai. Ir nė kiek nemažinant komforto būste.

Gamintojų nuotr.

Šiuos šilumos siurblius galima naudoti energiškai ypač efektyviuose namuose, nes tai yra aukščiausios A +++ energijos klasės modelis, užtikrinantis maksimalų patogumą ir ekonomišką energijos vartojimą. Unikali inverterio technologija, R32 šaltnešis ir didelio efektyvumo kompresorius užtikrina aukščiausią eksploatavimo efektyvumo lygį (SCOP – 6,2, SEER – 10,5).

Kai kurie namų šeimininkai šilumos siurblių „oras-oras“ atsisako ne abejodami jų efektyvumu, bet dėl skleidžiamo garso. Visi „Panasonic“ šilumos siurbliai „oras-oras“ veikia išties tyliai, kartu užtikrindami, kad į patalpas pučiamas oras būtų švarus, būtų malonu juo kvėpuoti. O kad gyvenamoji aplinka būtų dar švaresnė, naujoji technologija „Nanoe“ padeda valyti orą: pašalina blogus kvapus, neleidžia daugintis bakterijoms ir virusams, sulaiko 99,9 proc. ore esančių bakterijų, virusų, pelėsių, alergenų, taip pat drėkina odą.

„Panasonic“ šilumos siurbliai „oras-oras“ turi ir unikalią „Econavi“ (saulės šviesos ir žmogaus aktyvumo jutiklių) sistemą, leidžiančią energijos sąnaudas sumažinti iki 38 proc. Ši sistema veikia derindama žmogaus pojūčių ir valdymo programos technologijas. „Econavi“ sistema aptinka šviesos intensyvumo pokyčius patalpoje ir „nusprendžia“, ar yra saulėta, ar apniukusi diena, ar jau naktis. Priklausomai nuo to sistema automatiškai sumažina energijos vartojimą, pritaikydama šildymo ar vėsinimo poreikius prie saulės aktyvumo. „Econavi“ automatiškai pritaiko vėsinimo galią tam, kad būtų taupoma energija, tuo pat metu užtikrindama komfortą ir patogumą. „Econavi“ sistemos jutiklis reaguoja į žmonių kiekį patalpoje, jų aktyvumą.

Išmanusis valdymas

Šilumos siurbliai „oras-vanduo“ – tai ekologiški ir aplinką tausojantys prietaisai, skirti ne tik šildymui ir karštam vandeniui ruošti, bet ir patalpoms vėsinti vasarą. Šiltuoju metų laiku įrenginys karštą vandenį ruošia ypač mažomis sąnaudomis. Šilumos siurblius paprasta sumontuoti, eksploatuoti ir valdyti.

„Panasonic“ šilumos siurblius galima valdyti nuotoliniu būdu išmaniuoju telefonu ar nešiojamuoju kompiuteriu. Net nebūnant namuose galima nustatyti norimus šildymo bei kitus parametrus. Užtenka tik įdiegti papildomą priedą – WI-FI adapterį ir prisijungti prie specialios „Aquarea Smart Cloud“ arba „Panasonic Comfort Cloud“ programos.

Gamintojų nuotr.

Šilumos siurblius galima prijungti prie išmaniųjų namų valdymo sistemos arba valdyti atskirai. Naujoviškas skystųjų kristalų valdiklis su lietimui jautria klaviatūra užtikrina patogų ir paprastą valdymą. Valdiklis gali būti sumontuotas bet kurioje patalpoje. Dėl integruoto temperatūros jutiklio jis gali atlikti ne tik valdymo, bet ir termostato funkciją.

„Panasonic“ šilumos siurblių technologijos užtikrina, kad gyvensite patogiai, taupydami energiją ir tausodami aplinką.

Lietuvoje „Panasonic“ šilumos siurbliais „oras-vanduo“ ir „orasoras“ prekiauja UAB “Celsis“ ir UAB „Komfovent“.

Daugiau informacijos rasite interneto svetainėse www.celsis.lt, www.komfovent.com

Komentarai

  • Tikrai finansiskai palankus toks sildymas. Taip pat turetu buti nepamirstas ir rekuperacijos sistemos montavimas siekiant sviezio oro namuose ir nesikaupiancio kondensato, virstancio pelesiu kampuose bei langu kampuciuose.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų