Tikkurila nuotr.

Kokybiškų medienos apsaugos priemonių neįveiks nė pats atšiauriausias oras

Kokybiškų medienos apsaugos priemonių neįveiks nė pats atšiauriausias oras

Medinis namo fasadas, terasa ar lauko baldai turi ne tik estetiškai atrodyti. Kad būtų ilgaamžiai, paviršius būtina apsaugoti nuo atmosferos poveikio. Svarbiausia parinkti tinkamas priemones ir naudoti gerus darbo įrankius. TIKKURILA siūlo priemones, kurios apsaugos medieną visais metų laikais, o darbas su įrankiais ANZA leis džiaugtis puikiu rezultatu.

Mediniam fasadui – skaidri dažyvė

Ilgalaikei medinių fasadų apsaugai užtikrinti Tikkurila siūlo keletą produktų, priklausomai nuo to, kokios medžiagos paviršių reikia padengti, taip pat nuo paviršiaus būsenos bei paruošimo.

Medinėms dailylentėms ir klijuotiems rąstams rekomenduojama rinktis medienos dažyvę „Valtti Plus Kesto“. Ši lauko medienos dažyvė suteikia paviršiams dvigubai ilgiau išliekančią apsaugą. Panaudojus dažyvę, medienos paviršiuje susidaro itin patvari nelaidi vandeniui plėvelė, sauganti nuo ultravioletinių spindulių bei kitokio atmosferos poveikio. Iš „Super Colors“ paletės kiekvienas gali išsirinkti sau patinkančią spalvą.

Tikkurila nuotr.

Rąstams ir mediniams fasadams rekomenduojama naudoti „Valtti Akvacolor“ – šiuolaikišką vandeninę ir lengvai dengiamą lauko medienos dažyvę. Ji suteikia medienai ilgai išliekančią spalvą ir saugo nuo neigiamo atmosferos poveikio.

 

Tikkurila nuotr.

Prieš dažant lauke esančius paviršius, būtina nuo jų pašalinti pelėsį ir jo sporas. Fasado pelėsio ploviklis „Homeenpoisto“ sunaikina pelėsį ir kitokius prie medinio paviršiaus prikibusius mikroorganizmus, dumblius ir užtikrina, kad medinis paviršius bus sėkmingai perdažytas.

Tepant ploviklį rekomenduojama naudoti platų ir storą ANZA teptuką arba šepetį. Atlikus šį darbą paviršių reikia bent 15 minučių palikti ramybėje – per tiek laiko ploviklis sunaikina pelėsį ir mikroorganizmus. Paskui paviršių reikia kruopščiai nušveisti ir nuskalauti vandeniu.

Prieš dengiant paviršių dažyve jis turi būti visiškai išdžiūvęs. Pirmiausia rekomenduojama medinį paviršių nugruntuoti antiseptiku „Valtti Plus Base“. Gruntas giliai įsigeria į medieną, neleidžia prasiskverbti drėgmei, augti pelėsiui, plisti puviniui ir grybeliams. Kitą dieną paviršių jau galima dengti dažyve.

Jei ant paviršiaus išlikę ankstesnės dangos likučiai, juos reikėtų pašalinti, kad nauja skaidri danga tinkamai įsigertų.

Kad visas paviršius atrodytų vienodai, kiekvieną rąstą ar lentą per visą ilgį reikia padengti bent vienu dažyvės „Valtti Akvacolor“ sluoksniu. Jeigu paviršius naujas arba ankstesnė danga jau nublukusi, dengti reikėtų dviem dažyvės sluoksniais. Jei ankstesnė danga dar gana geros būklės, perdažant pakanka vieno dažyvės sluoksnio.

Terasai ir baldams – aliejus

Medienai skirtu aliejumi padengtos terasų grindys ir mediniai lauko baldai tampa atsparūs atmosferos poveikiui.

„Valtti Plus Terassiöljy“ – specialių pigmentų turintis ir nuo UV spindulių saugantis terasų ir lauko baldų aliejus. Jo sudėtyje esantys specialūs pigmentai suteikia medienai sodrią skaidrią spalvą. Aliejus saugo medieną nuo papilkėjimo ir skilinėjimo, jis tinka tiek aliejuotiems, tiek nealiejuotiems mediniams paviršiams. Yra trijų spalvų: rudos, juodos ir pilkos.

Tikkurila nuotr.

Galima rinktis rudą, pilką arba juodą „Valtti Plus Terassiöljy“ aliejų, o norintiems didesnės spalvų įvairovės, galima rinktis aliejų „Valtti Puuöljy Akva“ – jo paletėje yra net 40 spalvų.

Prieš naudojant aliejų jį reikia gerai išmaišyti, nepakenktų retkarčiais pamaišyti ir darbuojantis. Tepti reikia tolygiais potėpiais. Aliejuojant terasą, vienu metu tepama po 2–3 lentas (per visą jų ilgį). Dengiama 1–2 sluoksniais, gerai įtrinama, kad aliejus įsigertų į medieną.

Lauko baldus užtenka padengti vienu alyvos sluoksniu. Būtina nuvalyti nuo paviršiaus aliejaus perteklių.

Labai svarbu nuo terasos ar lauko baldų nuvalyti anksčiau naudoto aliejaus likučius, purvą, išnaikinti pelėsį. Vadovaujantis instrukcija, reikia nuplauti terasą skiesta valymo priemone „Terassi-ja Kalustepesu“. Priemonė paliekama veikti maždaug 15–30 min, tada paviršius kruopščiai nušveičiamas ir nuplaunamas vandeniu, naudojant aukšto slėgio įrangą. Paskui paviršiui reikia leisti visiškai išdžiūti.

Įprastai medieną prieš tepant aliejumi reikia gruntuoti. Tačiau naudojant TIKKURILA aliejų grunto neprireiks – taip sutaupysite laiko ir pinigų. Šį aliejų paprasta naudoti, jis greitai džiūsta, paryškina natūralią medienos spalvą ir suteikia net iki trejų metų apsaugą nuo žalingo aplinkos poveikio.

Rezultatą lemia ir įrankiai

Kokybiški įrankiai ne tik palengvina ir pagreitina darbą, bet ir užtikrina nepriekaištingą rezultatą. Švedų bendrovės ANZA lauko teptukas „Elite“, skirtas namų fasadams ir tvoroms dažyti, – puikus pasirinkimas ne tik profesionalams, bet ir statytojams mėgėjams.

Aukščiausios kokybės sintetiniai įrankių šereliai ilgai išlaiko stabilią formą, todėl teptukai nepraranda gerųjų ypatybių net ir juos išplovus. Šereliai pritaikyti dažyti tiek vandeniniais, tiek tirpikliniais dažais.

Tai labai platūs įrankiai, todėl darbas vyksta greičiau, o visą dėmesį galima sutelkti į precizišką dažymą. Be to, išvengiama matomų vienas ant kito užeinančių dažų sluoksnių – nenaudojant jokių papildomų įrankių ir dažymo juostelės, paviršius padengiamas itin tolygiai ir tiksliai.

Šiuos dažymo įrankius patogu naudoti dėl ergonomiškų rankenų su keliomis laikymo zonomis. Be to, prie jų galima pritaikyti bet kurį ANZA teleskopinį kotą – nuo 0,4 iki 4 metrų ilgio, o patentuotas laikiklis, kuriuo teptukas pakabinamas ant kibiro, išvaduoja nuo galvosūkio, kur laikinai padėti įrankį, kai jis nenaudojamas.

 

Aliejavimo kempinė ANZA

Terasoms aliejuoti rekomenduojama rinktis Švedijos gamintojo ANZA specialią terasų aliejavimo kempinę. Taip užtikrinsite kokybišką darbą – kempine galima padengti itin ploną ir tolygų alyvos sluoksnį, ja lengva nuvalyti aliejaus perteklių. Ši kempinė ypač tinka spalvintam aliejui, nepalieka dėmių. Greitai ir su malonumu nutepsite aliejumi visą terasą – plačiu 23 cm pločio padu vienu kartu galima padengti dvi lentas. Dar patogiau, jei kartu naudosite teleskopinį kotą, leidžiantį aliejuoti stovint.

Tikkurila nuotr.

Terasą aliejuoti galima ir teptuku „Anza Elite“. Smailėjančiu teptuko galu patogiai pasieksite terasos lentų tarpus.

Lauko baldus rekomenduojama alyvuoti teptuku „Anza Platinum“, kuris užtikrina patogų dažymą.

Jei panaudoję išplausite kokybiškus ANZA įrankius, juos galėsite naudoti ne vienus metus.

Daugiau informacijos:

https://www.tikkurila.lt/statybiniai_dazai

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų