„Pixabay“ fotografija

Knygos palieka lentynas

Knygos palieka lentynas

Moderniuose namuose knygoms neprivalu tūnoti dulkėtose lentynose. Jos lipa iš įprastų spintų ir ieško netradicinių vietų interjere: virtuvėje, pintame krepšyje ar sename židinyje.

  • Daugiafunkcės bibliotekos. Derinti knygas su meno kūriniais ir dekoratyviomis, kartais net buities detalėmis? Gali skambėti keistai, tačiau viskas priklauso nuo išpildymo. Vienas iš sprendimų – į vienodas dalis (lentynas) suskirstyta biblioteka, kurioje yra vietos įvairiausiems vienas kitą papildantiems daiktams. Šiuo atveju svarbu išlaikyti spalvų harmoniją ir proporcingą objektų išdėstymą.

„Pixabay“ fotografija

  • Knygos pagal paskirtį. Interjero dizaineriai siūlo knygas laikyti ten, kur didžiausia tikimybė jas Užuot receptų knygos gulėtų bendroje bibliotekoje, siūloma joms padaryti lentyną virtuvėje – ten viskas būtų po ranka. Su darbu susijusios knygos tegul būna darbo kambaryje. Šiuo atveju prie sienos galima pritvirtinti atskirą lentyną arba ją sukonstruoti jau stovinčiame balde (virtuvėje – tarp įrankių). Funkcionalus knygų paskirstymas padeda sutaupyti vietos ir bet kokiai erdvei suteikia jaukumo.
  • Krepšiai knygoms? Iki šiol buvo manoma, kad pinti arba metaliniai krepšiai, dėžutės labiausiai tinka žurnalams laikyti. Visgi yra ir dailesnių alternatyvų, puikiai tinkančių Tai optimalus variantas neturintiems galimybės (arba poreikio) įsirengti biblioteką.
  • Paslėptos knygos. Kalbame ne apie tradicinius stalčius, bet apie sumaniai į namuose jau esančius baldus integruotas lentynas, pavyzdžiui, horizontaliai atstumiamas stalelio dureles (vietoj stalčių įtaisoma ilga lentyna). Taip galima išlošti vietos, o esant reikalui – lentyną palikti atstumtą tarsi dekoratyvinį elementą.
  • Biblioteka – meno kūrinys. Vienas iš populiarėjančių baldų – netradicinių formų lentynos. Taisyklė, kad knygoms reikia griežtų, aiškių formų spintų, nebetenka Šiuolaikiniuose interjeruose knygų galima rasti pjaustytuose krėsluose ar nenaudojamuose židiniuose. Spintos banguoja ar skyla į neproporcingas dalis. Jų vaizdas priklauso nuo fantazijos ir polėkio.

„Pixabay“ fotografija

  • Lentyna – palangė. Stokojant vietos, skaitymo kampelį galima įrengti prie lango, pro kurį atsiveria gražus vaizdas. Ant palangės sudėtos knygos ir šalia pastatytas fotelis virs puikiu jaukių vakarų prie židinio kampeliu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų