(Reuters nuotr.)

Keturiolika Graikijos oro uostų parduoti Vokietijos įmonei

Keturiolika Graikijos oro uostų parduoti Vokietijos įmonei

Graikija užbaigė 14 regioninių oro uostų pardavimą Vokietijos „Fraport“, dėl kurio pagal milžinišką tarptautinės pagalbos programą buvo susitarta dar 2015 metais.

Su „Fraport“ vadovaujamu konsorciumu sudaryto sandorio vertė sudarė 1,234 mlrd. eurų ir tai yra didžiausia įgyvendinant Graikijos privatizavimo programą iki šiol sumokėta suma, rašo agentūra „MarketWatch“.

Tas sandoris jau yra užbaigtas, vėlų antradienio vakarą pranešė Graikijos privatizavimo agentūra.

Pagal koncesijos sąlygas „Fraport“ vadovaujamas konsorciumas „40 metų bus atsakingas už oro uostų aptarnavimą, eksploatavimą, valdymą, modernizavimą ir plėtrą“.

Planuojama, kad konsorciumas minėtu laikotarpiu į oro uostus investuos daugiau kaip 1 mlrd. eurų, įskaitant 400 mln. eurų, kuriuos numatoma investuoti per artimiausius ketverius metus.

Visa infrastruktūra ir pastatai, kuriuos pastatys konsorciumas, nuosavybės teise priklausys Graikijos valstybei.

Tarptautinis regioninių oro uostų privatizavimo konkursas iš pradžių buvo paskelbtas 2013 metų balandį. „Fraport“ vadovaujamas konsorciumas jį laimėjo 2014 metų lapkritį. Tačiau sutartis dėl Graikijos regioninių oro uostų koncesijos po ilgų ir įtemptų derybų buvo pasirašyta tik 2015 metų pabaigoje.

Graikijos regioniniai oro uostai, kurie perduoti „Fraport“ konsorciumui, be kita ko, veikia Kretos, Rodo ir Santorino salose, taip pat Salonikuose – antrame pagal dydį Graikijos mieste. 2016 metais keleivių srautas šiuose oro uostuose padidėjo 9 proc. iki maždaug 25,3 mln. žmonių.

Valstybės turto privatizavimas yra viena pagrindinių sąlygų, nustatytų tarptautinių kreditorių finansinės pagalbos Graikijai programoje. Pagal paskutinės programos nuostatas šalis iki 2018 metų iš valstybės turto privatizavimo turi gauti 6 mlrd. eurų.

„Fraport“ yra Frankfurto oro uosto – didžiausio oro uosto Vokietijoje ir trečio pagal dydį Europoje – operatorė. Įprastomis darbo sąlygomis Frankfurto oro uoste per dieną aptarnaujama iki 1,3 tūkst. skrydžių.

„Fraport“ taip pat priklauso Limos, Antalijos, Burgaso ir Varnos oro uostų kontroliniai akcijų paketai. Be to, nuo 2016 metų rugpjūčio įmonė per „AMU Holdings“ valdo mažmeninių parduotuvių tinklus keturiuose JAV oro uostuose – Baltimorės, Bostono, Klivlando ir Pitsburgo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų