(Pixabay nuotr.)

Kaune renkant seniūnaičius išbandytas balsavimas internetu

Kaune renkant seniūnaičius išbandytas balsavimas internetu

Kaune išbandytas balsavimas internetu – elektroninėmis ryšio priemonėmis balandžio 24-28 dienomis kauniečiai atidavė balsus už seniūnaičius.

Pasak miesto valdžios atstovų, šiokių tokių keblumų buvo, bet įdiegta sistema pateisino lūkesčius, rašo „Lietuvos žinios“.

„Seniūnaičių rinkimai buvo tarsi generalinė repeticija prieš gerokai svarbesnius rinkimus, kai gyventojai, atiduodami savo balsą, išsako palaikymą kandidatams į savivaldybių tarybas ar Seimą“, – kalbėjo Kauno seniūnų sueigos pirmininko pavaduotoja, Panemunės seniūnė Rasina Žolynienė.

„Seniūnaičių rinkimai buvo tarsi generalinė repeticija prieš gerokai svarbesnius rinkimus, kai gyventojai, atiduodami savo balsą, išsako palaikymą kandidatams į savivaldybių tarybas ar Seimą“

Rinkti seniūnaičius žmonės galėjo dviem būdais: pildydami nustatytos formos dokumentus savo seniūnijoje arba prisijungdami prie elektroninės bankininkystės sistemos. Pasak R.Žolynienės, rinkimai praėjo sklandžiai – jokių didelių skundų nesulaukta. Gyventojai, skambinę telefonu, dažniausiai tvirtino negalintys atiduoti savo balso internetu, nes prisijungus prie banko duomenų procesas užtrukdavo pernelyg ilgai arba to padaryti išvis nepavykdavo. Kai kurie žmonės pasigedo viešumo – jie pageidavo, kad kandidatai seniūnijos ribose kabintų plakatus ar dalytų bukletus.

„Beje, ryšio sutrikimais skundėsi tik kelių bankų klientai. Tačiau pareikšti savo valią jiems vis dėlto pasisekė, nors ir ne iš pirmo karto“, – teigė R.Žolynienė.

Kauniečiai seniūnaičių rinkimuose iš viso balsavo tik 1,3 proc. rinkėjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų