Sužeistas policininkas po teroro išpuolio Afganistane (AP nuotr.)

Nepaisant prasidėjusio Ramadano, teroro atakos Afganistane tęsiasi (atnaujinta)

Nepaisant prasidėjusio Ramadano, teroro atakos Afganistane tęsiasi (atnaujinta)

Trečiadienį ryte sprogus bombai Afganistano sostinės diplomatiniame kvartale pranešama apie mažiausiai 90  žuvusiųjų ir 320 sužeistų žmonių.

Manoma, kad mirtininkas apie 8 val. 30 min. vietos (7 val. Lietuvos) laiku detonavo sprogmenų prikrautą sunkvežimį Zanbako aikštėje. Rajone įsikūrusios daugelio užsienio šalių ambasados.

„Šiuo metu turiu informacijos, kad padaryta materialinės žalos Prancūzijos ambasadai. Taip pat padaryta materialinės žalos Vokietijos ambasadai“, – Prancūzijos radijui „Europe 1“ sakė šios šalies Europos reikalų ministrė Marielle de Sarnez. Indijos ir Japonijos ambasados irgi nurodė patyrusios žalos.

Sprogimo banga išdaužė pastatų, tarp jų kelių diplomatinių atstovybių, langus šimtų metrų spinduliu. Vidaus reikalų ministerija paragino Kabulo gyventojus aukoti kraujo ir sakė, kad ligoninėms jo labai stinga.

Pentagono galva Jamesas Mattisas pareiškė, jog laukia sunkūs metai afganų armijai ir užsienio kariams Afganistano teritorijoje. Savo ruožtu Donaldas Trumpas svarsto siųsti nuo 3 iki 5 tūkst. papildomų karių susidoroti su situacija.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už šią ataką, bet ji buvo surengta stiprėjančiam Talibanui suintensyvinus kasmet rengiamą „pavasarinį puolimą“. Ši ataka pabrėžia didėjantį nesaugumą Afganistane, kur kariuomenė patiria daug nuostolių dėl susirėmimų su kovotojais ir dezertyravimo.

Šiuo metu Afganistane yra dislokuota apie 8,4 tūkst. amerikiečių karių, o dar 5 tūkst. karių į šalį yra atsiuntusios NATO sąjungininkės. Jų veikla daugiausiai yra apribota Afganistano pajėgų apmokymu bei parama vietiniams kariams. Visgi užsienio karių skaičius šiuo metu yra žymiai mažesnis nei prieš šešerius metus, kai Afganistane tarnavo per 100 tūkst. JAV karių. Nuo 2014 metų, kuomet dauguma užsienio šalių būrių paliko Afganistaną, Talibanas pradėjo kontroliuoti apie 40 proc. šalies teritorijos.

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) irgi yra prisiėmusi atsakomybę dėl Afganistano sostinėje neseniai įvykdytų kelių sprogdinimų. Gegužės 3-ąją IS susprogdinus galingą užtaisą prie NATO šarvuotosios technikos kolonos žuvo mažiausiai aštuoni žmonės, dar 28 buvo sužeisti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų