(Pixabay nuotr.)

JAV įstatymų leidėjai pasiryžę apriboti prezidento galią panaikinti sankcijas

JAV įstatymų leidėjai pasiryžę apriboti prezidento galią panaikinti sankcijas

Antradienį JAV Atstovų Rūmai pritarė naujoms griežtoms sankcijoms Irano, Šiaurės Korėjos ir Maskvos atžvilgiu ir numatė apribojimus prezidento Donaldo Trumpo galioms jas panaikinti.

Už įstatymo projektą, dėl kurio derėtasi ištisas savaites, balsavo 419 Atstovų Rūmų narių, prieš jį – trys. Atstovų rūmų pirmininkas Paulas Ryanas po balsavimo sakė, kad šis paketas „sugriežtins sąlygas mūsų pavojingiausiems priešininkams, kad amerikiečiai būtų saugūs“.

Dabar įstatymo projektas keliauja į Senatą. JAV senatoriai sankcijoms pritaria, tačiau diskutuoja, ar verta į paketą įtraukti ir nuobaudas Pchenjanui.

Sutarė dėl kompromiso

Minėtas projektas buvo galutinai parengtas praėjusį savaitgalį Kongreso nariams susitarus dėl kompromiso. Daugiausia dėmesio jame skiriama sankcijoms Rusijai, kuri baudžiama dėl kišimosi į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus ir Krymo pusiasalio aneksijos.

„Valdant Vladimirui Putinui, Rusija įsiveržė į savo kaimynę Ukrainą, užėmė dalį jos teritorijos ir destabilizuoja jos vyriausybę“, – sakė Atstovų Rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininkas Edas Royce’as. Jo žodžius palydėjo įstatymų leidėjų plojimai.

Valdant Vladimirui Putinui, Rusija įsiveržė į savo kaimynę Ukrainą, užėmė dalį jos teritorijos ir destabilizuoja jos vyriausybę.

„Rusija, palikta be priežiūros, tikrai tęs agresiją“, – pridūrė jis.

Visgi šis įstatymas gali turėti neigiamos įtakos europiečių kompanijoms, prisidedančioms prie Rusijos energetikos sektoriaus vystymo.

Mažina prezidento galias

Kaip ir minėta, sankcijos taip pat bus taikomos Iranui bei jo Islamo revoliucinei gvardijai, kaltinamai terorizmo rėmimu. Taip pat ir Šiaurės Korėjai, kurią norima nubausti už raketų bandymus.

Pagrindinėje įstatymo dalyje numatyta, kad prezidentui pamėginus sušvelninti ar nutraukti Rusijai taikomas sankcijas, tam turėtų pritarti ir Kongresas.

D.Trumpas jau yra sulaukęs kaltinimų, kad jo administracija tikino Maskvą, jog sankcijos, įvestos besibaigiant prezidento Baracko Obamos kadencijai, gali būti panaikintos prie JAV vairo stojus respublikonui.

Iš pradžių D.Trumpas neigiamai vertino šį įstatymą, bet kai jam beveik vienbalsiai pritarė tiek demokratai, tiek respublikonai, prezidentas buvo priverstas pakeisti savo nuomonę. Vis dėlto Baltieji rūmai tiesiogiai nekomentuoja, ar prezidentas pasirašytų tokį teisės aktą.

„Jis išnagrinės įstatymą ir pažiūrės, kaip atrodo galutinis variantas“, – pirmadienį žurnalistams sakė Vašingtono atstovė Sarah Huckabee Sanders.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų