JAV išbandė tarpžemyninę balistinę raketą

JAV išbandė tarpžemyninę balistinę raketą

Iš JAV oro pajėgų bazės Kalifornijoje į taikinį Ramiajame vandenyne buvo paleista tarpžemyninė balistinė raketa „Minuteman 3“ be kovinio užtaiso.

Raketa pakilo trečiadienį 0 val. 3 min. vietos (10 val. 3 min. Lietuvos) laiku iš Vandenbergo oro pajėgų bazės, esančios apie 200 km į šiaurės vakarus nuo Los Andželo.

Oro pajėgų pranešime sakoma, kad naujausias paleidimas yra dalis programos, skirtos išbandyti šios ginkluotės sistemos veiksmingumą, parengtį ir tikslumą.

30-ojo oro pajėgų sparno vadas pulkininkas Johnas Mossas tvirtino, kad „Minuteman“ paleidimai yra svarbūs tam, kad būtų patvirtintas JAV branduolinės galybės statusas bei pademonstruotos šalies branduolinės galimybės.

Paleista raketa nuskriejo apie 6,4 tūkst. km; jos paskutinė pakopa nukristi jūriniame raketų bandymų poligone Ramiojo vandenyno pietuose netoli Kvadžaleino atolo Maršalo salose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų