(AP nuotr.)

J.M. Le Penas neteko teisinės neliečiamybės dėl rasizmo

J.M. Le Penas neteko teisinės neliečiamybės dėl rasizmo

Rasizmu kaltinamas Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio fronto (FN) įkūrėjas Jean-Marie Le Penas neteko teisinės neliečiamybės dėl kaltinimų rasizmu. Tokį sprendimą priėmė jam ir jo partijos kolegei priėmė Europos Parlamentas.

Šie abu politikai figūruoja Prancūzijoje atliekamame tyrime dėl rasizmo.

Europarlamentaras J.-M. Le Penas, jo dukters Marine vadovaujamo FN garbės pirmininkas, į tyrėjų taikiklį pateko dėl 2009 metų rugpjūtį išsakytų komentarų, už kuriuos jam gresia kaltinimai dėl rasistinio pobūdžio „viešo šmeižto“.

Tąsyk politikas pareiškė, kad imigrantai arba jų vaikai atsakingi už 90 proc. šalyje įvykdomų nusikaltimų.

Politikas pareiškė, kad imigrantai arba jų vaikai atsakingi už 90 proc. šalyje įvykdomų nusikaltimų.

Kita FN narė Mylene Troszczynski taip pat įtariama rasistinio pobūdžio „viešu šmeižtu“ ir neapykantos ar smurto kurstymu dėl 2015 metų rugsėjį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtos nuotraukos.

Toje nuotraukoje buvo matomos prie šeimos išmokų skyriaus susirinkusios moterys, nuo galvos iki kojų apsigobusios juodomis konservatyvių pažiūrų musulmonių dėvimomis čadromis. Manoma, kad ši nuotrauka buvo suklastota.

Per balsavimą dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo europarlamentarai sakė, jog nėra priežasčių įtarti, kad Prancūzijos tyrėjų veiksmai motyvuoti noro blokuoti dviejų FN narių darbą asamblėjoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų