(Reuters nuotr.)

Izraelis pagrasino smogti Sirijos oro gynybai

Izraelis pagrasino smogti Sirijos oro gynybai

Izraelio gynybos ministras Avigdoras Liebermanas pagrasino sunaikinti Sirijos oro gynybos sistemas.

Sirija paleido raketas žemė-oras į Izraelio karo lėktuvus, atliekančius antskrydžius.

„Kai kitą kartą sirai panaudos savo oro gynybos sistemas prieš mūsų lėktuvus, mes sunaikinsime jas nė kiek nedvejodami“, – sakė A.Liebermanas per Izraelio visuomeninį radiją.

Izraelio karo lėktuvai penktadienį smogė į kelis objektus Sirijoje, kur anot ministro pirmininko Benjamino Netanyahu, taikytasi į ginkluotę, gabentą Libano šiitų judėjimo „Hizbollah“ kovotojams.

Sirijos karinės pajėgos pranešė numušusios vieną Izraelio lėktuvą ir pamušusios antrą, kai tie priešaušriu bombardavo vietovę netoli garsiojo dykumų miesto Palmyros, atkovoto iš džihadistų šį mėnesį.

Tačiau Izraelio kariškiai neigė, kad į jų lėktuvus buvo pataikyta. Panašiai anksčiau yra tvirtinusi ir Sirijos vyriausybė.

Kaip sakoma Izraelio kariškių pranešime, per reidą į lėktuvus buvo paleistos „kelios priešlėktuvinės raketos“, bet nė vieną nepataikė į taikinį.

Vieną raketą sunaikino Izraelio oro gynybos sistema „Arrow“ („Strėlė“), nurodė Izraelio žiniasklaida.

Šis incidentas yra rimčiausias tarp dviejų valstybių nuo 2011-ųjų kovo, kai Sirijoje kilo pilietinis karas. Be to, abi šalys formaliai nėra užbaigusios konflikto nuo 1967-ųjų Šešių dienų karo, per kurį Izraelis užėmė ir aneksavo Golano aukštumas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų