Site icon sekunde.lt

kokį hermetiką naudoti siūlėms sandarinti

„Soudal“ nuotr.

Hermetikai, paprasčiau vadinami tiesiog silikonais, yra medžiaga įvairiems plyšiams, įtrūkiams ar sandūroms užtaisyti ir sandarinti.

Hermetikų yra daug rūšių: skirtų įvairiems statybos ir remonto darbams, kai reikia užtikrinti elastingumą, ilgaamžiškumą, sandarumą, atsparumą skysčiams, pelėsiui, chemikalams, dujoms, dūmams, garams ar karščiui. Naudojimo sritys labai įvairios: visų rūšių hermetizacijai statybos ir maisto pramonėje, metalo konstrukcijų pramonėje, struktūriniam klijavimui vibrokonstrukcijose, kompensacinėms siūlėms, metalinėms konstrukcijoms sandarinti ir klijuoti, deformacinėms siūlėms sandarinti, elastingam klijavimui ir sandarinimui, konteineriuose, transporto priemonėse, vagonų ir laivų statyboje, oro kondicionavimo sistemoms, suvirinimo siūlėms sandarinti ir kt.

Renkantis tinkamiausią produktą, specialistai pataria atkreipti dėmesį į keletą aspektų.

„Soudal“ nuotr.

Pasak UAB „Soudal“ atstovo Gintauto Grabausko, hermetikų rūšys skiriamos pagal tai, kokiu pagrindu jie pagaminti:

Pasirenkant gaminį, svarbu, tarp kokių medžiagų jis bus naudojamas (skirtingų medžiagų skirtingi temperatūriniai judėjimai), kokio gylio (pločio) yra plyšys, ar reikės siūlę dažyti, ar konstrukcija judanti (elastiška), ar hermetikas bus naudojamas lauko ar vidaus darbams.

„Esminis dalykas renkantis hermetiką – tarp kokių medžiagų ir kokioje patalpoje jis bus naudojamas“, – pabrėžė UAB „Soudal“ atstovas.

Renkantis sandariklį, specialistai ragina dėmesį atkreipti į keletą veiksnių:

„Soudal“ nuotr.

Neutralūs ar rūgštiniai?

Silikonai būna neutralūs ir rūgštiniai. Rūgštinis silikonas blogai reaguoja su plastiku, nedažytu metalu, akriliniais paviršiais (šiandien populiarios dušo kabinos, vonios, praustuvai iš akrilo). Tokiame silikone esanti rūgštis sureaguoja su paviršiumi ir atsiranda mikroįtrūkių, pro kuriuos prasisunkia vanduo. Kai plyšyje atsiranda vandens, didėja tikimybė įsiveisti pelėsiui. Tad, dirbant su išvardytais paviršiais, reikėtų rinktis neutralų silikoną.

Rūgštinis silikonas tinka stiklinimui, keraminiams paviršiams sandarinti. Klijai, pagaminti rūgštinio silikono pagrindu, naudojami klijuojant akvariumus. Ir neutralus, ir rūgštinis silikonas gali būti sanitariniai, t. y. skirti didesnio drėgnumo patalpoms, jie papildomai turi fungicidų ir baktericidų, todėl atsparesni pelėsiui.

Svarbu

„Kai jau pasirinktas tinkamas hermetikas, svarbiausiu siūlės ilgaamžiškumo veiksniu tampa kokybiškai atlikti darbai. Sandarinami paviršiai turėtų būti švarūs, sausi, neriebaluoti ir nedulkėti. Naudojant MS polimerinius hermetikus, paviršius gali būti drėgnas“, – tikino G. Grabauskas.

Dažniausiai pasitaikantis brokas:

„Kadangi Lietuvoje prekiaujama daugelio gamintojų hermetikais, konkurencija labai didelė, todėl kaina realiai atspindi kokybę“, – į dažnai užduodamą klausimą, ar išties kaina parodo produkto kokybę, atsako G. Grabauskas.

„Soudal“ nuotr.

Patarimas

Norint apskaičiuoti, kiek silikono reikia konkrečiam darbui, būtina atsižvelgti į plyšio ar sandūros siūlės plotį. Skaičiuojama taip: jei siūlės skerspjūvis yra
5 × 10 mm, tai 310  ml talpos flakono pakaks  6,2 ilginio metro; jei siūlė tesiekia 2 × 2 mm arba 3 × 3 mm, tai tokiu pačiu kiekiu pavyks užpildyti atitinkamai 77,50 arba 34,44 ilginio metro.

 

Exit mobile version