„Lietuvos ryto“ dalininkams vakar teko gintis. (BNS nuotr.)

A.Guoga partnerius kaltina vykdant „MG Baltic“ reputacijos gerinimo kampaniją

A.Guoga partnerius kaltina vykdant „MG Baltic“ reputacijos gerinimo kampaniją

Sostinės krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kanalais vykdoma politinės korupcijos byloje papirkimu ir prekyba poveikiu įtariamo koncerno „MG Baltic“ išskaidrinimo kampanija, ketvirtadienio vakarą pareiškė klubo dalininkas ir prezidentas europarlamentaras Antanas Guoga.

Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame komentare A. Guoga teigė vykdantis savo įsipareigojimus klubui ir sako, kad jo įnašai ir pritraukto rėmėjo parama klubui jau siekia apie milijoną eurų.

„Darius Gudelis šiandien paaiškino apie „MG Baltic“ sutartį. Aš vis tiek nepateisinu, nes klubo vadovas šiuo metu užsiima ne naujų rėmėjų paieška, o senų rėmėjų pateikiamu kaip naujų. Man ypač sunku sutikti su pranešimo teiginiu, kad krepšinio klubas ir koncernas turi „unikalią galimybę kartu pradėti rašyti naują klubo istorijos skyrių“. Kol nepasibaigė teisėsaugos tyrimas, negaliu palaikyti koncerno balinimo sostinės krepšinio klubo kanalais ir dėl to kėliau pasitikėjimo klausimą“,  – komentare teigia A. Guoga.

Tokius pranešimus jis sako vertinantis kaip „fakenews“ ir sako, jog „klubo kanalais vykdoma „MG Baltic“ išskaidrinimo kampanija“.

„Jie klaidina ir dalininkus, ir visuomenę, nes į klubą naujos lėšos nėra pritrauktos. Krepšinio klubas yra atviras įvairiai paramai, tačiau tai nėra vieta tvarkyti koncerno reputacines problemas. Pažiūrėkime iš tokių perspektyvų: paskelbiama, kad „MG Baltic“ imasi svarbaus vaidmens klube, kuriame didžiausią svorį turi savivaldybė, vadovaujama iš galimos korupcijos bylos besivaduojančių liberalų. Vietos interpretacijoms daug. Kam tai naudinga?“ – svarstė A.Guoga.

„Jie klaidina ir dalininkus, ir visuomenę, nes į klubą naujos lėšos nėra pritrauktos. Krepšinio klubas yra atviras įvairiai paramai, tačiau tai nėra vieta tvarkyti koncerno reputacines problemas“, – sakė A.Guoga.

Pasak jo, „Lietuvos ryto“ sutartis su „MG Baltic“ dėl paramos klubui nebuvo deklaruota prieš parduodant jam klubo dalis.

„Atsakydamas į man pateiktus klausimus, pasakysiu trumpai. Savo įsipareigojimus vykdau, todėl nesuprantu, kodėl dėl to keliamos abejonės. Be asmeninių lėšų, jau paskolintų klubui, pritraukiau tokį rėmėją kaip NEM. Mano įnašai ir rėmėjo suteikta parama jau sudaro arti milijono eurų“, – nurodė A. Guoga.

Sumaištis tarp „Lietuvos ryto“ dalininkų kilo trečiadienį klubui paskelbus, jog naujuoju rėmėju tapo politinės korupcijos byloje įtariamas koncernas „MG Baltic“. Toje pačioje byloje įtarimai prekyba poveikiu ir kyšininkavimu pareikšti ir Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus vadovaujamam Liberalų sąjūdžiui.

Į žinią apie koncerno paramą 20 proc. klubo valdantis A. Guoga sureagavo viešai reikalaudamas nušalinti klubo direktorių ir dalininką D. Gudelį nuo pareigų bei paviešinti paramos sutartį.

Kvies pasiaiškinti A. Guogą

Ketvirtadienį susitikę krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ dalininkai pareiškė pasitikėjimą D. Gudeliui, nusprendė šaukti visuotinį susirinkimą ir pakvietė pasiaiškinti patį A. Guogą. Užsienyje esantis A. Guoga ketvirtadienį nedalyvavo dalininkų susitikime.

Koncernas „MG Baltic“ BNS nurodė, jog sutartis pasirašyta gegužės 22-ąją, dvejiems metams skiriant 150 tūkst. eurų. Tuo metu klubą valdė senieji dalininkai, o sutartį pasirašė buvęs klubo vadovas, dabartinis direktoriaus pavaduotojas Martynas Purlys ir „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus.

D.Gudelis patikino, kad derybos dėl paramos su „MG Baltic“ praėjusį sezoną vyko „kurį laiką“, o atsižvelgus į skirtą paramą nuspręsta „MG Baltic“ logotipus rodyti ne brangiausioje reklaminėje pozicijoje, t.y. ant marškinėlių priekio, kaip buvo sutarta su ankstesniais vadovais, o kitose vietose.

Jis taip pat patvirtino, kad pinigai, skirti dviems sezonams, buvo pervesti gegužės 24-ąją, vos pasirašius sutartį, ir jau išleisti buvusių komandos vadovų ir žaidėjų atlyginimams išmokėti.

Visi klubo dalininkai, D. Gudelio teigimu, buvo informuoti apie rėmėjus, galėjo susipažinti su finansinėmis ataskaitomis, tad tai neturėjo būti staigmena nei pačiam A. Guogai, nei savivaldybei.

D.Gudelis taip pat sakė, kad dalininkai prašys A. Guogos sutikimo paviešinti konkrečius jo paties įsipareigojimus klubui.

Didžiausios dalininkės, 40 proc. klubo valdančios Vilniaus savivaldybės vadovas R. Šimašius taip pat ragino paaiškinti A. Guogą, kas klube ne taip. Jis kartu nurodė, kad nemato problemų, jog savivaldybės iš dalies valdomą klubą remia „MG Baltic“.

„Man labai įdomu, kaip sekasi gerbiamam Antanui realizuoti savo įsipareigojimus klubui, kuriuos jis yra priėmęs. Nes žinių, kad jis būtų juos realizavęs, neturiu“, – ketvirtadienį replikavo R.Šimašius.

Jis patikino, kad apie klubo rėmėjus, įskaitant sutartį su „MG Baltic“, jis sužinojo iš A. Guogos. Anksčiau ketvirtadienį R. Šimašiaus atstovas A. Zubriakovas tikino, kad apie tai meras nežinojo. Meras per spaudos konferenciją teigė, jog iš A. Guogos reakcijos supratęs, jog šis kalba apie dar vieną, naują, sutartį su „MG Baltic“.

„MG Baltic“: remti klubą kvietė G.Vainauskas

Koncerno „MG Baltic“ atsiųstame komentare BNS koncerno atstovai teigė, kad naujoji vadovybė prieš kelias savaites darkart pakvietė prisidėti prie klubo iniciatyvos paremti krepšinio veteranus.

„Tuometinis klubo prezidentas Gedvydas Vainauskas teigė, kad po nesėkmingo sezono klubo laukia didelės permainos ir kvietė prisidėti prie būsimų pokyčių. Pasikeitus savininkams koncernas „MG Baltic“ kurį laiką apskritai neturėjo jokios informacijos apie sutarties statusą, tačiau naujųjų klubo savininkų viešinami planai ir ateities vizija atitiko mūsų lūkesčius“, – teigiama „MG Baltic“ atsiųstame laiške.

„Prieš kelias savaites gavome pasiūlymą sutarties rėmuose prisidėti prie naujos klubo iniciatyvos  ir mums tai pasirodė patraukli idėja. Tikimės, kad komandos dalininkai operatyviai išsiaiškins tarpusavyje ir prasidės normali veikla, nes mes remiame sostinės krepšinį, o ne populizmu persmelktą chaosą“, – nurodė koncernas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų