"Wienerberger" nuotr.

Gamta – kiekviename žingsnyje

Gamta – kiekviename žingsnyje

Ar kada susimąstėte, kad po jūsų kojomis – tūkstančius metų siekianti istorija? Laiko patikrintos ir gamtos padovanotos statybinės medžiagos šiandien ne tik puikiai tarnauja dažname kieme, puikiai dera prie mūsų šalies klimato sąlygų, bet ir kuria jaukią aplinką.

Įvairūs keraminiai gaminiai (plytos, trinkelės, čerpės) pastatų statybai ir apdailai naudojamos nuo neatmenamų laikų. Skirtingomis gamtinėmis sąlygomis ir skirtingose kultūrose susiformavo savitos šių statybinių medžiagų gamybos tradicijos ir joms keliami reikalavimai.

Iš pradžių šios medžiagos buvo naudojamos šventyklų, aukštą padėtį užimančių asmenų namų ar kitų ypatingos svarbos pastatų statybai. Be pradinio reikalavimo – didelio atsparumo ir tvirtumo, ilgainiui iš medžiagų imta tikėtis vis geresnio sukuriamo estetinio vaizdo.

Pavyzdžiui, senovės Kinijoje grindims grįsti naudotos vadinamosios auksinės plytos, kurių gamyba buvo labai sudėtinga. Stuksenama tokia plyta skamba lyg varpelis. Kita jos ypatybė – aukso atspalvis. Tai žemę simbolizuojanti imperatoriaus spalva ir nė vienas mirtingasis neturėjo teisės savo buityje naudoti šio atspalvio.

„Wienerberger“ nuotr.

Nepamainomas klinkerio tvirtumas

Vienas iš grubiosios keramikos gaminių – klinkeris. Klinkeriniai produktai gaminami iš itin kieto aukštos kokybės skalūninio molio. Medžiaga itin atspari bei tvirta, taip pat atitinka šių dienų estetikos reikalavimus.

Klinkeriniams produktams būdingas nepaprastas patvarumas, atsparumas trinčiai, apkrovoms, cheminiam bei atmosferos poveikiui. Gaminiai iš šios medžiagos neblunka, yra patrauklios natūralios spalvos, juos nesudėtinga kloti, yra saugūs ir ekologiški. Klinkerinės grindinio trinkelės pasižymi labai mažu vandens įgeriamumu. Būtent dėl šių ypatybių trinkelės iš klinkerio nusipelnė išskirtinio dėmesio ir mūsų šalyje.

Grindinio trinkelėms gaminti skirtas molis degamas itin aukštoje temperatūroje (apie 1 200 °C). Degant beveik iki išsilydymo ribos, gaunamas ypač kietas, labai tankus ir itin atsparus klinkerinis gaminys. Grindinio trinkelės atsparios įvairiems krituliams, didelėms mechaninėms apkrovoms, grindinio išvaizda, laikui bėgant, nekinta. Be to, jos atsparios rūgštims, druskoms bei tepalams ir alyvoms. Jas labai paprasta prižiūrėti. Kadangi gaminamos truputį gruoblėtu paviršiumi, vaikščioti jomis saugu.

„Wienerberger“ – laiko patikrinti produktai

Itin didelį klinkerinių grindinio trinkelių, apdailos plytų, blokų bei čerpių asortimentą galima rasti Vilniuje įsikūrusioje „Wienerberger“ atstovybėje. Koncernas „Wienerberger“ Lietuvos rinkai tiekia Estijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Belgijoje esančių gamyklų asortimentą.

Šie natūralios medžiagos gaminiai harmoningai pritinka bet kokioje aplinkoje: miesto ar kaimo vietovėse, minimalistinio ar klasikinio stiliaus, reprezentacinėje zonoje ar sename sode. Naudojant juos, įdomiau suskirstomi dideli plotai, suteikiama naujų, akiai patrauklių proporcijų.

Trinkelių matmenų bei atspalvių įvairovė leidžia suformuoti begalę įmantrių raštų ir įgyvendinti neribotas takelių, šaligatvių, važiuojamųjų kelio dalių, aikštelių, laiptelių bei terasų dizaino galimybes.

„Wienerberger“ klinkerinių trinkelių spalvų paletėje daugiau kaip 150 atspalvių: nuo klasikinių raudono, rudo, gelsvo iki dėmėto raudono ar raudonai rudo margumo, rubino, rudens lapijos, pilko, šviesaus bei dėmėto gintaro, degančios anglies, antracito rudo ir kitų atspalvių. „Wienerberger“ atstovai taip pat siūlo ažūrines trinkeles, pro kurių ertmes išaugusi žolė sušvelnina vaizdą, paįvairina spalvą ir puikiai dera su greta esančia veja ar augalais.

Galerija

Ne tik grožis, bet ir ekologija

Darbus, kurių metu naudojamos „Wienerberger“ klinkerinės grindinio trinkelės, galima vadinti ekologiškais: nepaisant labai nedidelio trinkelių vandens įgeriamumo, jomis išklotas plotas (kai siūlės sudaro tik 10 procentų) sugeria apie 37 proc. lietaus vandens.

Taigi klinkerinės trinkelės prisideda prie grunto drėgmės pusiausvyros palaikymo ir sumažina paviršinio vandens surinkimo sistemų apkrovą. Kadangi trinkelės beveik nesusidėvi, ilgaamžiškumas – užtikrintas. Be to, trinkeles paprasta sukloti pakartotinai.

„Wienerberger“ nuotr.

Platus panaudojimas

Dėl ypatingo atsparumo apkrovoms klinkerinės grindinio trinkelės klojamos prie garažų, pagrindinėse judraus eismo gatvėse, sunkvežimių, autobusų ir troleibusų parkuose, prie šviesoforų ar greitkelio pakelės aikštelėse. Be to, šios trinkelės naudojamos gyvenamųjų kvartalų gatvėms, aikštėms, terasoms, kiemams, dviračių takeliams, pėsčiųjų takams ir pan. kloti.
Klinkerinės trinkelės dera beveik su visomis kitomis statybinėmis medžiagomis, ypač su medžio ir akmens gaminiais.

„Wienerberger“ grindinio trinkelių pranašumas – didelis dydžių pasirinkimas, suteikiantis galimybę sukurti daugybę raštų ir formų, kitaip tariant, individualų dizainą. Populiariausios yra 200 × 100 × 52 mm dydžio trinkelės, tačiau galima įsigyti ir 240 × 118 × 52 mm; 300 × 100 × 52 mm; 200 × 200 × 52 mm; 150 × 150 × 52 mm ir kt. dydžių gaminių.

Olandijoje gaminamos trinkelės yra gerokai siauresnės; jos būna 200 × 50 × 60 mm; 200 × 50 × 65 mm; 200 × 50 × 85 mm dydžių. Spalvinė gama labai artima natūralioms gamtos spalvoms. Šiomis trinkelėmis taip pat galima formuoti unikalius raštus, o savo išvaizda aplinkai jos suteikia savitumo. Net ir nedidelis plotas, išklotas šiomis trinkelėmis, gali tapti pagrindiniu kiemo ar sodo akcentu.

Derinant skirtingų spalvų ar dydžių trinkeles, galima išryškinti tiek jungiamąsias dalis tarp formuojamų plotų, tiek ir atvirose vietose, dėmesio centre esančius plotus. Kloti grindinio trinkeles nesudėtinga net ir nuožulniose vietose.

Patvarumas – dar viena išskirtinė savybė

Grindinio paviršiaus kokybė, ypač jo patvarumas ir ilgaamžiškumas, priklauso ne nuo naudotų klinkerinių grindinio trinkelių kokybės, bet nuo po jomis esančių sluoksnių. O jie įrengiami atsižvelgiant į planuojamas tako ar keliuko apkrovas. Toks sluoksnis turi būti ypač tvirtas, jeigu juo važinės transporto priemonės. Svarbu įvertinti ir kritulių bei šalčio poveikį po trinkelėmis esantiems sluoksniams ir pagrindo gruntui.

Grindinio trinkelės iš klinkerio yra atsparios įvairiems krituliams, didelėms mechaninėms apkrovoms, rūgštims, druskoms bei tepalams ir alyvoms. Jos kone amžinos: klinkerinėmis trinkelėmis grįstos gatvės tarnauja šimtmečius ir vis tiek atrodo kaip naujos…

Klinkerinis grindinys pasižymi aukšta kokybe ir tvirtumu. Tai puikus techninių ypatybių, klojimo galimybių ir estetikos derinys. Labai patogu ir tai, kad, remontuojant bei tiesiant komunikacijų tinklus kieme, klinkerinį grindinį galima nesunkiai išardyti ir vėl sudėti.

Klinkerio trinkelės laikomos viena jaukiausių apdailos medžiagų. Išbandžiusieji šias trinkeles, gali patvirtinti, kad jos kone amžinos: klinkerinėmis trinkelėmis grįstos gatvės tarnauja šimtmečius ir vis tiek atrodo kaip naujos…

Pagrindiniai klinkerio trinkelių privalumai:

  • paprasta kloti;
  • įvairiapusės panaudojimo galimybės;
  • patrauklios, natūralios spalvos, atsparios blukimui ir šalčiui;
  • atsparios trinčiai;
  • neslidžios ir saugios;
  • ilgaamžės;
  • ypač atsparios apkrovoms;
  • ekologiškos;
  • pasižymi labai mažu vandens įgeriamumu.

Komentarai

  • Kur jūs čia matote gamtą ? Gamta yra Sibire, Aliaskoje, kur nėra nei kelių, nei elektros, nei žmonių, va ten yra gamta.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų