Archyvo nuotr.

GEALAN žengė dar vieną kokybės žingsnį

GEALAN žengė dar vieną kokybės žingsnį

Tobulumui ribų nėra. Tą puikiai žino plastikinių langų bei durų profilius gaminantis Vokietijos koncernas GEALAN, siūlantis vis inovatyvesnes stumdomųjų durų sistemas. Varstant išėjimo į terasą ar balkoną duris, neatrodo, kad tai sudėtingas mechanizmas – lengvai atidaromos, paprastai uždaromos. Visgi šios konstrukcijos nėra tokios paprastos, palyginti su standartiniais langais ar balkono durimis. Įprastai vitrininėmis vadinamų stumdomųjų durų plotas būna gerokai didesnis už įprastinių langų plotą, vadinasi, ir svoris žymiai didesnis. Jos turi atlaikyti dažną varstymą, vėjo ir svorio apkrovas, o tuo pačiu – būti sandarios ir šiltos.

Optimaliai išnaudojama erdvė

Koncernas GEALAN žengė dar vieną kokybės ir inovacijų žingsnį – pasiūlė dar tobulesnę, nei iki šiol buvo gaminamos, stumdomųjų durų sistemą GEALAN-SMOOVIO. Tai – stumdomoji sistema, kurią kuriant atsisakyta tradicinių elementų varstymo funkcijos, tad galima optimaliai išnaudoti erdvę iki pat langų ar durų. Šios sistemos konstrukcijos pranašumai yra akivaizdūs: daugiau šviesos gyvenamosiose ar verslo patalpose, patogiau išeiti iš patalpų į lauką ir daugiau erdvės prie langų bei labiau taupoma vieta.

Jau pačiame sistemos pavadinime, žodyje „smoovio“ (angl. smooth (sklandžiai) ir move (judėti) derinys) užkoduotas sklandus atidarymas ir uždarymas. Specialioje konstrukcijoje visi varčios elementai sumontuoti ant ratukų ir juda lygiagrečiai su rėmu, taip užtikrindami lengvą varčios stūmimą. Atidarant, varčia horizontaliai atstumiama nuo rėmo ir lengvai perstumiama į šoną. Nereikia pakelti viso varčios elemento svorio ar išstumti jo iš rėmo, kaip iki šiol naudojamose stumdomosiose sistemose. Taip labai palengvinamas valdymas, ypač naudojant didelius ir sunkius trigubo stiklo paketus. Uždaryti tokius langus ar duris taip pat patogu ir paprasta.

Archyvo nuotr.

Ypatingą vaidmenį atlieka vientisos apjuosiančios tarpinės, prie kurių visu perimetru prispaudžiama sistemos varčia. Pasitelkus pažangias technologijas klasikinių pasukimo ir pakreipimo elementų sandarinimo visu perimetru principas perkeliamas į stumdomuosius sprendimus. Derinant profilį ir montavimo technologiją užtikrinamos geriausios sistemos GEALAN-SMOOVIO sandarumo, nepralaidumo orui ir vandeniui bei garso izoliavimo savybės, kurios anksčiau nebuvo pasiekiamos gaminant klasikines stumdomąsias sistemas.

Kitas naujosios stumdomosios sistemos GEALAN-SMOOVIO pranašumas – mažas montavimo gylis. Tai leidžia ekonomiškai apdoroti visu perimetru suvirinamą rėmą gamybos procese ir panaudoti sistemą ne tik naujai statomuose, bet ir renovuojamuose pastatuose. Siauri modernaus dizaino profiliai atitinka šiuolaikinei architektūrai būdingą minimalistinį stilių. Galima rinktis iš dviejų alternatyvų: simetriškas vienodo matomo pločio fiksuoto rėmo ir judančios varčios elemento sprendimas arba sprendimas su ženkliai siauresne fiksuoto rėmo dalimi ir didesniu stiklo plotu, kuris atitinka šiuolaikinę „mažiau rėmo, daugiau stiklo ir šviesos“ tendenciją. Be klasikinės baltos spalvos profilių, siūloma daugybė matinių ir blizgių dekoratyvinių spalvų bei dažytą medieną imituojančių laminavimo plėvelių.

Matmenys – įspūdingi

GEALAN-SMOOVIO „vyresnysis brolis“ – pakeliamųjų ir stumiamųjų durų sistema GEALAN S 9000 HST – vienas geriausių sprendimų, vertinant pagal šilumos izoliavimo bei statines savybes. Šios durys truputį pasikelia rėmo konstrukcijoje į viršų ir labai lengvai nustumiamos į šoną. Jos gaminamos iš specialių šiai sistemai skirtų profilių, turi platų rėmą, masyvias varčias ir, lyginant su kitų tipų durimis, gali būti didesnių matmenų. Galimas maksimalus tokios konstrukcijos plotis yra 6,5 metro, o aukštis – 2,6 metro.

Tam, kad didelė konstrukcija neišsikraipytų ir nepriekaištingai funkcionuotų ilgus metus, pakeliamosios ir stumiamosios durys GEALAN S 9000 HST gaminamos iš specialiai sustiprintų profilių. Atskirose durų staktos kamerose sumontuoti du lygiagretūs plieno armatūros profiliai suteikia dar didesnį tvirtumą. Unikali stiklinimo technologija GEALAN STV®, kai stiklo paketas specialia juostele priklijuojamas prie varčios per visą rėmo perimetrą, sutvirtina konstrukciją ir dar labiau pagerina konstrukcijos statikos rodiklius.

Terasos durims GEALAN S 9000 HST naudojamas specialus slenkstis, kurį galima įmontuoti į grindis ir beveik visiškai paslėpti, todėl vaikštant į terasą slenkstis nesudarys jokio barjero. Durų varstymo mechanizmas valdomas ypač lengvai, šilumos izoliacijos rodikliai yra pagerinti.

Tiek šiluminiams parametrams, tiek šviesos sklaidai svarbus varčios ir rėmų plotis. Siauras sistemos GEALAN S 9000 HST stiklinimo profilis ne tik suteikia visai konstrukcijai lengvumo ir elegancijos, bet ir praleidžia daugiau šviesos, ypač sistemos versija DESIGN, kurioje nevarstomos dalies rėmas yra dvigubai siauresnis už standartinį varčios rėmą.

Maksimali šilumos izoliacija

Anksčiau buvo sunku arba beveik neįmanoma pasiekti, kad terasos durys atitiktų pasyviesiems ar A+ energinio naudingumo klasės namams keliamus reikalavimus. Šią problemą GEALAN išsprendė sukūrusi sistemą S 9000. Šiluminiai GEALAN S 9000 HST tipo sistemos parametrai yra vieni geriausių rinkoje.

Gamintojai garantuoja, kad profilių šilumos koeficientas Uf yra ne didesnis nei 1,3 W/m²K, o lango Uw galima pasiekti net 0,77 W/m²K, kai stiklo paketo Ug reikšmė lygi 0,5 W/m²K ir jame naudojamas rėmelis „TGI-Spacer“. Prie itin gerų šilumos ir garso izoliacijos parametrų prisideda didelis varčios profilio storis, siekiantis 82,5 mm, varčios profiliuose esančios penkios vidinės kameros, iki 26 mm padidintas stiklo paketo įleidimo į profilį gylis.

Šilumos izoliaciją galima pagerinti viduriniąją konstrukcijos profilių kamerą užpildant šilumą izoliuojančiomis putomis pagal unikalią GEALAN-IKD® technologiją, kai profiliai jau gamykloje užpildomi izoliuojančiomis putomis.

Lengvai varstomos, praleidžiančios daug šviesos, užtikrinančios energinį efektyvumą ir šiuolaikiško dizaino GEALAN stumdomosios sistemos tikrai tiks kuriantiems ilgaamžius namus.

Daugiau informacijos apie GEALAN sprendimus bei GEALAN langų ir durų konstrukcijų gamintojus Lietuvoje rasite www.gealan.lt.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų