(Waldorf Astoria nuotr.)

Garsiausias Niujorko viešbutis bus atnaujintas, nerimaujama dėl paveldo

Garsiausias Niujorko viešbutis bus atnaujintas, nerimaujama dėl paveldo

Legendinis – ir vienas prabangiausių pasaulyje – Niujorko viešbutis „Waldorf Astoria“, garsėjantis savo įspūdingu „Art Deco“ fojė ir tuo, kad jame gyveno ne viena garsenybė, kovo 1 d. užsidaro renovacijai.

Istorinis „Park Avenue“ gatvėje Manheteno centre esantis viešbutis, kuriame yra daugiau nei 1400 kambarių, buvo atidarytas 1931 metais. Tuo metu tai buvo didžiausias ir aukščiausias viešbutis pasaulyje.

Per daugiau nei 85 metų veikimo metus jame apsistojo ištisas pulkas tarptautinių politikų, kino žvaigždžių ir daug kitokių pačių įvairiausių garsių žmonių: nuo Marilyn Monroe ir Grace Kelly iki JAV prezidentų Herberto Hooverio ir Baracko Obamos.

Fojė senas, bet vis tiek atima žadą. (Waldorf Astoria nuotr.)

Be to, kiekvienais metais šiame viešbutyje apsistodavo į Junginių Tautų Generalinę Asamblėją susirinkę pasaulio lyderiai.

„Waldorf Astoria“ yra milžiniškas viešbutis, užimantis visą itin vertingą Niujorko kvartalą. Jis garsėjo savo ypatingu aptarnavimu ir tuo, kad sugalvojo svečiams pasiūlyti aptarnavimą visą parą. Deja, puikioji dama jau nebegali nuslėpti savo amžiaus.

„Labai labai liūdna“

Svečiai jau kurį laiką skundžiasi dėl apleistų kambarių, besilupančių dažų ir švaros.

Viešbučio savininkė, kinų kompanija „Anbang Insurance Group“ teigia, kad viešbutis uždarytas nenumatytam terminui didelio masto renovacijai. Ši bendrovė viešbutį iš „Hilton“ viešbučių tinklo 2014 metais nusipirko už 1,95 mlrd. JAV dolerių.

Nors oficialaus renovacijos plano kinų kompanija nepaskelbė, kalbama, kad „Anbang Insurance Group“ ketina nemažai viešbučio kambarių paversti prabangiai apartamentais, pirmame aukšte įrengti parduotuvių ir tik nedidelę pirminio viešbučio dalį palikti kaip viešbutį.

Skelbiama, kad legendinio viešbučio fasadui, kuris 1993 metais oficialiai buvo pripažintas paveldu, grėsmė nekyla.

Skelbiama, kad legendinio viešbučio fasadui, kuris 1993 metais oficialiai buvo pripažintas paveldu, grėsmė nekyla. Tačiau nerimaujama, kad bus iš esmės pakeistas nesaugomas viešbučio vidus, nors kinų kompanijos atstovai žada konsultuotis su paveldo išsaugojimo specialistais.

„Labai labai liūdna,– sakė nuo penkerių metų šiame viešbutyje reguliariai apsistojanti Vašingtono gyventoja 70 metų Donna Karpa.– Atvykstu čia kasmet nuo mažumės. Su šeima atvykdavome per Kalėdas, eidavome čiuožinėti į čiuožyklą prie Rokfelerio centro. Viešbutis yra puikus ir vieta yra puiki.“

Kai kas dėl viešbučio padėties kritikuoja buvusi JAV prezidentą B. Obamą, kuris 2015 metais, po to, kai viešbutį įsigijo kinai, sulaužė tradiciją ir nebeapsistodavo „Waldorf Astoria“ viešbutyje. Čia nebeapsistodavo ir į JT Generalinę Asamblėją atvykę amerikiečių diplomatai.

Viešbučio apartamentai priglaudė kino ir poltikos žavigždes. (Waldorf Astoria nuotr.)

Tačiau tiek svečiai, tiek ir viešbučio darbuotojai sutinka, kad laikas atsinaujinti.

„Mums patinka nostalgija, bet jis tikrai senas,– sakė lėktuvų mechanikas Ronas Ruthas, atvykęs iš San Francisko paminėti 23-iųjų savo vestuvių metinių. – Šildymas, kondicionavimas, net mano žmonai vonios kambarys yra per mažas !“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų