(BNS nuotr.)

G. Steponavičius traukiasi iš partijos, bet pasilieka Seimo nario mandatą

G. Steponavičius traukiasi iš partijos, bet pasilieka Seimo nario mandatą

Teisėsaugos įtarimų piktnaudžiavimu sulaukęs parlamentaras Gintaras Steponavičius traukiasi iš Liberalų sąjūdžio partijos ir frakcijos Seime, bet parlamentaro neatsisako.

„Informavau partijos atsakingą sekretorių apie išstojimą iš partijos bei Seimo frakcijos seniūną apie pasitraukimą iš frakcijos“, – BNS penktadienį sakė G.Steponavičius.

Jis sako norintis, kad teisėsaugos tyrimas vyktų kuo sklandžiau ir nesidangstantis teisiniu imunitetu, tačiau Seimo nario mandato neatsisako, nes nenori būti statomas į vieną gretą su korupcija kaltinamais asmenimis.

„Motyvas, kodėl aš neketinu trauktis iš Seimo yra tai, kad išeidamas, pasitraukdamas aš atsistočiau į vieną gretą su korupcija kaltinamais asmenimis. Tikrai nesutikdamas su man pareikštais įtarimais dar kartą kartoju: nematau jokio pagrindo sakyti, kad esu klydęs ir padaręs kokią nors nusikalstamą veiką. Ir tą įrodysiu teisiniu keliu“, – teigė G.Steponavičius.

Seimo nariui ketvirtadienį pareikšti įtarimai politinės korupcijos byloje. Prokuratūra anksčiau skelbė, kad G.Steponavičiaus veiksmai gali būti kvalifikuojami kaip piktnaudžiavimas siekiant naudos. Už tai gali būti baudžiama bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Seimas prieš savaitę panaikino politiko neliečiamybę. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis parlamentarams nurodė, kad G.Steponavičius su koncerno „MG Baltic“ atstovu Raimondu Kurlianskiu tarėsi dėl neteisėto partijos finansavimo, o balsuodamas dėl koncernui palankių teisės aktų pažemino Seimo autoritetą ir diskreditavo Seimo nario vardą.

Prokurorams įtarimų sukėlė „MG Baltic“ grupės 15 tūkst. eurų parama dviem organizacijoms – G.Steponavičiaus vardo paramos fondui ir „Laisvės studijų centrui“. Pasak prokurorų, susitaręs dėl paramos šioms organizacijoms, G.Steponavičius balsavo dėl koncernui „MG Baltic“ naudingų teisės aktų priėmimo.

G.Steponavičius įtarimus kategoriškai atmeta. Jis sako su verslininku nekalbėjęs apie įstatymų priėmimą, pabrėžia paramos prašęs tik nevyriausybinių organizacijų veiklai. Jo teigimu, laikinojoje komisijoje atsakydamas į klausimus bylą tiriantis prokuroras Justas Laucius pripažino, kad nėra tiesioginių įrodymų, jog G.Steponavičius  už finansinę paramą žadėjo balsuoti už kokius nors įstatymus.

Prokuratūra atlieka didesnės apimties politinės korupcijos tyrimą. Byloje įtarimai pateikti buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui. Jis įtariamas iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento R.Kurlianskio paėmęs per 100 tūkst. eurų kyšį už politinės partijos veikimą koncerno naudai.

„MG Baltic“ atstovai įmonei pateiktus įtarimus vadina prokuroro piktnaudžiavimu savo teisėmis ir psichologiniu spaudimu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų