(BNS nuotr.)

G.Kėvišas toliau bylinėjasi su jį atleidusia Kultūros ministerija

G.Kėvišas toliau bylinėjasi su jį atleidusia Kultūros ministerija

Buvęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas apskundė savo atleidimą iš pareigų teismui.

Kaip nurodė ministerija, savo atleidimą G.Kėvišas Vilniaus apylinkės teismui apskundė praėjusį penktadienį, patikslinęs dar gegužę teiktą prašymą panaikinti vieną iš jam skirtų nuobaudų – pastabą.

Jis taip pat apskundė ministrės Lianos Ruokytės–Jonsson sprendimą panaikinti 2016-ųjų rugsėjį vykusio konkurso į LNOBT vadovus rezultatus – šį dar ministro Šarūno Biručio skelbtą konkursą laimėjo G.Kėvišas ir taip buvo užsitikrinęs LNOBT direktoriaus vietą dar vienai 5 metų kadencijai, kuri turėjo prasidėti šių metų liepą.

Jis taip pat apskundė ministrės Lianos Ruokytės–Jonsson sprendimą panaikinti dar 2016-ųjų rugsėjį vykusio konkurso į LNOBT vadovus rezultatus.

Skundą nagrinėjęs Vilniaus apygardos administracinis teismas šiuo metu prašo teisėjų kolegijos išaiškinti, ar skundą turėtų nagrinėti jis, ar bendros kompetencijos teismas.

G.Kėvišo iniciatyva LNOBT dar balandį buvo pateikęs skundą ir dėl ministrės sprendimo stabdyti teatro investicijų finansavimą nenumatant pinigų vykdomiems scenos atnaujinimo darbams. Liepos 13-ąją, jau vadovaujant laikinajam direktoriui Sigitui Žutautui, teatras skundą atsiėmė, tuo metu Kultūros ministerija registravo siūlymą Vyriausybei atnaujinti investicijas skiriant beveik 1,8 mln. eurų.

G.Kėvišas taip pat buvo apskundęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą pripažinti jį pažeidus Viešų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, tačiau praėjusią savaitę Vilniaus apygardos administracinis teismas skundą atmetė.

VTEK tuomet pripažino, kad G. Kėvišas supainiojo viešuosius ir privačius interesus spręsdamas klausimus, susijusius su sūnaus bendrove „Riverside music LTD“ ir su savo kita darboviete „Vilniaus festivaliai“.

Mėgaujasi gyvenimu

Praėjusią savaitę VTEK konstatavo, kad G.Kėvišas, kaip LNOBT direktorius, neužtikrino, jog interesus laiku deklaruotų ir jo pavaldiniai – jis pripažintas šiurkščiai pažeidęs įstatymus, kadangi tai jau antras pažeidimas per metus.

Nei G.Kėvišo advokatas Gintautas Bartkus, nei pats G.Kėvišas savo teisinių veiksmų nekomentuoja. Pastarasis BNS sakė šiuo metu atostogaujantis Lietuvoje ir tolimesnių planų neatskleidžia.

„Nieko nekomentuosiu šioje vietoje, kaip buvo iki šiolei, taip ir bus. Esu dabar Lietuvoje, ką tik grįžau iš užsienio ir vėl išvažiuosiu. Žinote, dabar tiesiog mėgaujuosi gyvenimu“, – BNS sakė G.Kėvišas.

Esu dabar Lietuvoje, ką tik grįžau iš užsienio ir vėl išvažiuosiu. Žinote, dabar tiesiog mėgaujuosi gyvenimu.

15 metų LNOBT vadovavęs G.Kėvišas atleistas birželio viduryje – L.Ruokytė–Jonsson rėmėsi ministerijos komisijos išvadomis, kad jis sistemingai painiojo viešuosius ir privačius interesus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų