(Gintaro Karoso nuotr.)

Europos parko ekspoziciją papildys S. Sofferio skulptūra

Europos parko ekspoziciją papildys S. Sofferio skulptūra

Liepos 30 d. 12 val. netoli Vilniaus esančiame Europos centro muziejuje Europos parke bus pristatyta milžiniška menininko Sassono Sofferio (1925–2009) skulptūra „Midmien“.

Talentingas tapytojas ir skulptorius gimė Bagdade (Irakas), o pripažinimo sulaukė JAV. Pirmąsias piešimo pamokas jis gavo iš savo tėvo jo studijoje, vėliau, paaštrėjus arabų konfliktui su Izraeliu, pasitraukė į Iraną, o dar vėliau – į Jungtines Valstijas. 1950–1954 m. S. Sofferis studijavo meną Niujorke, Bruklino koledže, kur tuo metu dėstė Adas Reinhardas, Burgoine‘as Dilleris ir Markas Rothko. Pastarasis tapo jo gyvenimo draugu ir mentoriumi, rėmusiu S. Sofferį per visą jo karjerą.

Soferio kūrybą įkvėpė Paulio Klee ir Joano Miro kūryba. Nuo 1963 m. S. Sofferis pradėjo kurti trimačius meno kūrinius ir tapo plačiai žinomas kaip viešų erdvių menininkas, kuriantis konceptualias ir abstrakčias skulptūras. Kiek vėliau jis savo trimačiams sumanymams pradėjo naudoti nerūdijančio plieno vamzdžius ir stiklą.

Menininkas surengė daug parodų JAV, keliuose muziejuose ir kitose viešose erdvėse jo darbai tapo pastovių ekspozicijų dalimi. Paskutinės penkios ekspozicijos, dar jam gyvam esant, buvo surengtos Grendstrito galerijoje Niujorke.

1998 m. buvo įsteigtas Sassono Sofferio fondas, kuris 2006 m. Ist Hamptono miestui perleido 5 akrus žemės Soferio skulptūrų parkui įkurti.

Sasono Sofferio fondas padovanojo Europos parko muziejui skulptūrą „Midmien“, kuri buvo sukurta aštuntojo dešimtmečio pradžioje . Ši įdomi nerūdijančio plieno skulptūra tarsi sujungia muziką ir vizualųjį meną, taip pat tai – ypač būdingas šio menininko darbas, jo kūrybos „vizitinė kortelė“.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų