(Reuters nuotr.)

Europoje D.Tuskui koją kiša oponentai Lenkijoje

Europoje D.Tuskui koją kiša oponentai Lenkijoje

Lenkija šeštadienį paskelbė siūlanti vieną lenkų europarlamentarą į Europos Vadovų Tarybos pirmininkus vietoje Donaldo Tusko, kurio antrai kadencijai šiame poste nepritaria valdančioji dešiniojo sparno partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS).

D. Tuskas, kuris Europos Vadovų Tarybos pirmininku dirba nuo 2014 metų gruodžio, iki šiol buvo vienintelis kandidatas.

„Lenkijos vyriausybė siūlo Jaceko Saryuszo-Wolskio kandidatūrą į Europos Vadovų Tarybos pirmininkus“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

D. Tuskas, kuris 2007-2014 metais buvo Lenkijos centro dešinės premjeras, smarkiai nesutaria su Lenkijos dešiniųjų vyriausybe dėl virtinės klausimų, tarp jų ir dėl valstybinės žiniasklaidos pokyčių ir konstitucijos pataisų.

Europos Vadovų Tarybos, kurioje renkasi Europos Sąjungos valstybių ar vyriausybių vadovai, pirmininko poste jis pakeitė belgą Hermaną van Rompuy.

Taryba kitą ketvirtadienį susitinka Briuselyje aptarti, ar skirti D. Tuskui antrą kadenciją po jo pirmosios kadencijos pabaigos gegužės 31 dieną.

Šis klausimas taip pat gali būti iškeltas pirmadienį, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Ispanijos lyderiams susitikus Versalyje Prancūzijoje aptarti ES ateities, sakė prancūzų diplomatiniai šaltiniai.

68 metų J.Saryuszas-Wolskis, kuris Europos Parlamente dirba nuo 2004-ųjų, priklauso Europos liaudies partijai (EPP), vienijančiai krikščionis demokratus ir centro dešinės partijas.

Lenkijoje jis priklauso opozicinei Pilietinei platformai, bet ši centristų partija neseniai atsiribojo nuo jo.

Po šeštadienio pareiškimo Pilietinė platforma pašalino J. Saryuszą-Wolskį iš savo gretų ir tai reikš jo pašalinimą iš EPP grupės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų