(AP nuotr.)

Planą statyti Talino–Helsinkio tunelį EK laiko ankstyvu

Planą statyti Talino–Helsinkio tunelį EK laiko ankstyvu

Tam, kad tunelis tarp Talino ir Helsinkio galėtų sulaukti finansavimo iš Europos Komisijos, pirmiausia turi būti įgyvendintas „Rail Baltica“ projektas, pareiškė Europos Komisija, atsakydama į Estijos europarlamentaro Urmo Paeto paklausimą.

Priešingu atveju jungtis tarp dviejų sostinių neturėtų ekonominio pagrindo, į U.Paeto užklausą atsakė Europos Sąjungos transporto komisarė Violeta Bulc.

Europos Parlamento narys kreipėsi į Komisiją nuomonės dėl plano pastatyti povandeninį transporto tunelį tarp Talino ir Helsinkio, kartu teiraudamasis, ar ES galėtų finansuoti tokį projektą.

Kol kas šis projektas negalėtų gauti finansavimo pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę, nes jo nėra europinio transporto tinklo žemėlapiuose, apibrėžtuose reglamente, kurį numatomą peržiūrėti 2023 metais, aiškino komisarė.

Anot V. Bulc, EK atsižvelgė į Talino–Helsinkio tunelio įgyvendinamumo studijos rezultatus, parodžiusius, kad projektas kainuotų 9–13 mlrd. eurų. Jį būtų galima įgyvendinti maždaug iki 2030–2035 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų