(Pixabay.com nuotr.)

Estai mokės „limonado mokestį“

Estai mokės „limonado mokestį“

Nuo 2018 m. saldiesiems nealkoholiniams gėrimams bus taikomas papildomas mokestis. Tokį įstatymą priėmė Estijos parlamentas.

Mokestis už litrą saldžiųjų nealkoholinių gėrimų, kuriuose cukraus koncentracija yra nuo 5 iki 8 gramų šimte mililitrų, sudarys 10 centų, o didesnės cukraus koncentracijos – 30 centų.

Saldiklių turintiems nealkoholiniams gėrimams bus taikomas 10 centų už litrą mokestis, o jo dydis koncentruotiems maistui saldinti skirtiems skysčiams priklausys nuo saldiklių ar cukraus koncentracijos, juos atskiedus pagal gamintojų pateiktas rekomendacijas.

Siekiant paskatinti visuomenę mažiau vartoti cukraus ir prie šių pokyčių priprasti, nuo ateinančių metų 30 centų už litrą mokestis bus taikomas tik tiems nealkoholiniams gėrimams, kuriuose cukraus koncentracija viršija 10 gramų šimte mililitrų. Nuo 2019-ųjų ši riba mažėtų iki 9 gramų, o nuo 2020 metų – iki 8 gramų.

Šis mokestis gali būti netaikomas natūralioms sultims, pieno gėrimams ir jogurtams, taip pat saldintiems jogurtams, kurie naudojami kitų gėrimų, maisto produktų, vaistų gamyboje. Tokios produkcijos gamintojai dėl šio mokesčio netaikymo privalės kreiptis į vyriausybę.

Finansų ministerijos skaičiavimais, kitąmet „limonado mokesčio“ būtų surinkta apie 15 mln. eurų, 2019-aisiais – 16 mln. eurų, 2020 m. – 17 mln. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų