Įmonės archyvo nuotr.

Energinio naudingumo savybės svarbios ir garažo vartams

Energinio naudingumo savybės svarbios ir garažo vartams

Namo energiniam efektyvumui įtakos turi įvairūs faktoriai: sandarumas, atitvarų šiluminė varža, langų bei durų kokybė. Projektuotojai, ruošdami individualių namų projektus, dar neretai garažus numato kaip sudėtinę pastato dalį ir virš jų suplanuoja gyvenamąsias patalpas.

Todėl gali kilti klausimas, kaip užtikrinti garažo sandarumą, kokios turi būti jo atitvaros, ar jį reikia šildyti, kad nebūtų pabloginti viso namo energinio naudingumo parametrai.

Siekis – išleisti mažiau šilumos

Vokiečiai ar skandinavai, siekdami aukštesnės namo energinio naudingumo klasės, garažus dažniausiai stato atskirai nuo namų. Jeigu vis dėlto svarbu yra garažą įrengti prijungtą prie namo – reikia pasirūpinti izoliacija, kad nesuprastėtų šiluminės charakteristikos.

„Jeigu iš tiesų norima, kad nenukentėtų namo energinis naudingumas, rekomenduojama garažą įrengti atskirai. Tada tikrai nereikės sukti galvos dėl didesnių išlaidų namo šildymui ar galvoti, kaip pasiekti reikiamą energinio naudingumo klasę. Jeigu jau nusprendėte neatsisakyti komforto ir norite garažą prijungti prie namo – pasirūpinkite sandariais vartais. Žinoma, įvažiuojant į garažą vartai visiškai atidaromi ir patenka šalto oro, bet tai nereiškia, kad vartų storis ir šiluminės savybės nėra svarbu“, – sakė bendrovės „Hörmann Baltic“ pardavimų vadovas Rokas Jatulis, paklaustas, kiek įtakos namo energiniam naudingumui gali turėti garažo vartai.

Tiems, kurie garažus sujungia su namu, „Hörmann“ specialistai rekomenduoja rinktis ne standartinius segmentinius vartus, bet storesnius, labiau taupančius energiją segmentinius vartus „LPU 67 Thermo“. Standartiniai garažo vartai „LPU 42“ yra su 4,2 cm storio šilumos izoliacijos užpildu (poliuretano), o vartų „LPU 67 Thermo“ šilumos izoliacijos užpildas siekia net 6,7 cm storio. Izoliacines savybes galima pagerinti net 15 proc. įdėjus „Thermo“ profilį.

Palyginti su namo sienų šilumos izoliacija, kurios storis siekia 20–30 centimetrų, vos kelių centimetrų garažo vartų šilumos izoliacijos užpildas gali pasirodyti menkas. Tačiau taip nėra. Poliuretano šilumos izoliacija leidžia pasiekti gerus šiluminės varžos rezultatus: 5000 × 2125 mm dydžio vartų su „Thermo“ profiliu U vertė – 0,9 W/(m²·K).

Užtikrina gerą sandarumą

Bendrovės „Hörmann“ specialistai šiltesnius garažo vartus pataria rinktis tada, kai šis yra sujungtas su namu ir šildomas, jei jame praleidžiame daugiau laiko meistraudami ar laikome daikus, kurie jautrūs temperatūrai.

„Mūsų sistemos tikrai tinkamos energiškai efektyviems namams. Garažo vartai leidžia pasiekti labai gerus sandarumo rezultatus. Neseniai buvo atlikti sandarumo matavimai viename A+ energinio naudingumo klasės įvertinimo siekiančiame name. Rezultatais buvo nustebinti net ir matavimus atlikę specialistai, – pasakojo R. Jatulis.

Kalbėdamas apie energijos taupymą, „Hörmann Baltic“ atstovas teigė, jog tikslingiau būtų garažo vartams kelti ne tik šilumos izoliavimo, bet sandarumo reikalavimus, įvertinti jų atsparumą vėjui, juk palyginus plona plokštė, veikiama stipraus vėjo, gali išlinkti ir prarasti stabilumą. Tačiau sandarumas priklauso ne tik nuo pačių vartų bei jų sudedamųjų dalių, bet ir nuo kokybiško sumontavimo. Be jokios abejonės, tikslumas gaminant vartus ypač svarbus – o tai yra bendrovės „Hörmann“ išskirtinumas.

Skirtingi atidarymo greičiai

Atidarant ir uždarant garažo vartus norisi, jog šis procesas truktų greičiau, kad patalpa kuo mažiau atvėstų. „Hörmann“ gaminamuose garažo vartuose montuojama automatika su kelių tipų pavaromis: vienos vartus atidaro greičiau, kitos – lėčiau.

„Hörmann Baltic“ pardavimų vadovas patikslino, kad skiriasi tik garažo vartų atidarymo laikas, nes uždarymo greitį dėl saugumo reglamentuoja tam tikri reikalavimai ir užsidaro vartai vienodu greičiu.

Standartinė pavara per sekundę vartus pakelia apie 14 centimetrų, o greitesnė – apie 22 centimetrus.

„Spartesnį garažo vartų atidarymą taip pat galima kažkiek sieti su šilumos taupymu. Tačiau patariame atkreipti dėmesį į patogumą. Kai vartai sparčiau atsidaro, grįžus namo nereikia ilgai stoviniuoti. Ypač tai veiksminga, kai vartų aukštis didesnis. Žinoma, kuo mažiau laiko patalpa būna atvira, tuo mažiau iš jos išeina šilumos“, – sakė R. Jatulis.

Galerija

Komentarai

  • Mano nuomone tokia, jog kai perki ilgo naudojimo preke, daikta, tai kaina tikrai neturi buti prioritetas darant pasirinkima. Svarbu, jog pirkinys atitiktu lukescius ir tarnautu kiek imanoma ilgiau

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų