Lietuvoje gyventojai atkakliai kovoja prieš naujų krematoriumų atsiradimą. (BNS nuotr.)

Elektrėnų meras patyrė, ką reiškia asmeninė valdininko atsakomybė

Elektrėnų meras patyrė, ką reiškia asmeninė valdininko atsakomybė

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas šį mėnesį penkiems sklypų Vievio seniūnijoje savininkams priteisė beveik po 100 eurų iš Elektrėnų savivaldybės mero Kęstučio Vaitukaičio. Merui nurodyta kompensuoti dalį prieš krematoriumą Kurkliškių kaime kovojusių gyventojų teismuose patirtų išlaidų.

Gyventojai dar pernai vasarį Vilniaus apygardos administraciniame teisme pasiekė, kad mero potvarkis, atveriantis kelią krematoriumo statyboms, būtų panaikintas, bet meras šį sprendimą apskundė. Šių metų birželį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas mero apeliacinį skundą atmetė, o rugpjūčio pradžioje penkiems su meru apeliacine tvarka turėjusiems bylinėtis gyventojams priteisė po 96,8 euro. Gyventojai prašė didesnės kompensacijos – iš viso per 3,5 tūkst. eurų.

Vyriausiojo administracinio teismo atstovė Neringa Lukoševičienė BNS sakė, kad bylinėjimo išlaidų priteisimas iš konkretaus pareigūno ar tarnautojo, o ne iš institucijos biudžeto, yra reti, tačiau ne išskirtiniai atvejai.

Bylinėjimo išlaidų priteisimas iš konkretaus pareigūno ar tarnautojo, o ne iš institucijos biudžeto, yra reti, tačiau ne išskirtiniai atvejai.

Elektrėnų savivaldybės svetainėje K.Vaitukaitis paskelbė iš jam priskaičiuoto darbo užmokesčio jau sumokėjęs po 96,8 euro visiems penkiems pareiškėjams.

Kurkliškių kaimo bendruomenės atstovas Gediminas Jachimavičius BNS sakė, kad gyventojai sieka prisiteisti ir pirmoje teismų instancijoje patirtas bylinėjimosi išlaidas.

„Meras negali keisti žemės paskirties, ją gali keisti administracijos direktorius (…). Dabar priteista tik už apeliacinę instanciją, dėl pirmos instancijos išlaidų byla dar laukia ateityje“, – teigė G.Jachimavičius.

Kurkliškėse statyti krematoriumą siekė bendrovė „Ligamis“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų