Elektrą gaminančios čerpės

Elektrą gaminančios čerpės

Kompanija „Tesla“ garsėja ne tik savo elektromobiliais. Saulės energija šią įmonę įkvėpė sukurti nuo įprastinių skalūno ar keraminių čerpių išvaizda beveik nesiskiriančią stogų dangą „Solar Roof“, kuri gamina elektros energiją.

„Textured“, „Smooth“, „Tuscan“, „Slate“ – tai keturių tipų stogų dangos fotoelementai, kuriais „Teslos“ inžinieriai siūlo dengti namų stogus. Tiesa, „Tuscan“ ir „Slate“ bus parduodamos tik 2018 metais.

„Solar Roof“ nesudarko namo architektūros – nežinantis žmogus nė neįtars, kad tai ne įprasta stogo danga, o saulės jėgainė. Ši elektrą gaminanti danga tinka stogams, kurių šlaito nuolydis yra nuo 14 iki 90 laipsnių.

Prie šios elektros gamybos sistemos prijungiami „Powerwall“ akumuliatoriai, kurie montuojami namo viduje. Juose kaupiama dienos metu pagaminta energija ir nenutrūkstamai tiekiama į namų elektros tinklą. Tokiu būdu stogas paverčiamas individualia efektyviai veikiančia elektrine.

„Solar Roof“ fotoelementai yra stikliniai, tačiau itin tvirti ir atsparūs smūgiams. Jie pagaminti iš grūdinto stiklo ir yra net tris kartus stipresni nei standartinės stogų dangos. Ilgalaikį jų naudojimą patvirtina ir neribota gamintojo suteikiama garantija – visam fotoelementų eksploatavimo laikotarpiui arba tiek, kiek stovės jūsų namas. Įkrovos (galios) garantija, kaip ir atsparumo orų sąlygoms, – mažiausiai 30 metų.

Įvertinus namo elektros poreikius, apskaičiuojama, kiek fotoelementų reikia šiems poreikiams patenkinti. Jei stogo plotas yra didesnis nei tas, kurį uždengs fotoelementai, likusią dalį padengs tokios pat čerpės, tik be fotoelementų. Kadangi fotoelementai yra visiškai nepastebimi, vizualiai atskirti vienas čerpes nuo kitų yra neįmanoma, todėl namo stogo išvaizda išliks vientisa.

„Tesla“ ne tik gamina ir parduoda šią stogų dangą bei visas kitas sistemos dalis, tarp jų akumuliatorius, bet ir ją sumontuoja. 2017 metų birželį pradedami įgyvendinti pirmieji „Solar Roof“ užsakymai, tačiau kol kas tik JAV. Gamintojai žada, kad greitu laiku tai bus galima padaryti ir kitose šalyse. Beje, užsakymus pateikti galima jau dabar, sumokėjus apie 900 eurų (1000 JAV dolerių) užstatą.

www.tesla.com

Galerija

Komentarai

  • Mane domina toks produktas,kiek kainuoja 1(m2) ir kiek kainuoja čiarpių kvadrstas be saulės elemento.Planuoju įsigyti tesla automobili,tai kodėl jo nepakrovus saulės energija.
    Kiek jų reikėtų sumontuoti kad pasiekti 16A .
    mindaugasbsvk@gmail.com 868984647

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų