Steico nuotr.

Ekologiška termoizoliacija – vertinantiems sveiką aplinką

Ekologiška termoizoliacija – vertinantiems sveiką aplinką

Statant energiškai efektyvius namus nederėtų pamiršti ir ekologijos bei sveikos aplinkos. Apie tai primena vokiečių koncernas „Steico“, kuriam Lietuvoje atstovauja bendrovė „Hesora ir Ko“. Natūralūs bendrovės gaminiai yra nekenksmingi aplinkai, atsparūs senėjimui, lengvai apdirbami.

Vieni iš produktų, kuriuos siūlo koncernas „Steico“, – termoizoliacinės medienos plaušo plokštės. Medienos plaušas – puiki izoliacinių ypatybių turinti medžiaga, nuo seno naudota pastatams šiltinti. Naudojant medienos plaušo izoliaciją gali būti atliekami bet kokie medinių ar kitokių konstrukcijų pastatų šiltinimo darbai. Pagrindinis medienos plaušo privalumas yra tas, kad ši natūrali medžiaga – itin tvirta ir ilgaamžė. Medienos plaušo vata nebijo sąlyčio su vandeniu ar vandens garais, o jeigu ir sudrėksta, išdžiūvusi atgauna savo pradinę būklę. Ši medžiaga atvira difuzijai, palyginti su kitokia izoliacija. Sienų ar kitų konstrukcijų termoizoliacijai naudojama medienos plaušo vata derinama su įvairiomis difuzinėmis plėvelėmis.

Steico nuotr.

Plokštės tinka ir pasirinkusiems tinkuojamąją fasadų sistemą. Pastarajai sistemai naudojama universali kieta medžio plaušo plokštė „STEICOprotect“. Ji efektyviai apsaugo nuo vėjo, dulkių ir triukšmo. Patvari plokštė pasižymi dideliu atsparumu gniuždymui – atlaiko iki 250 kPa apkrovą. Ji yra atvira difuzijai, leidžia fasadui „kvėpuoti“, nesukelia alergijos, neišskiria kenksmingų garų.

Pagrindinis medienos plaušo privalumas yra tas, kad ši natūrali medžiaga – itin tvirta ir ilgaamžė. Medienos plaušo vata nebijo sąlyčio su vandeniu ar vandens garais, o jeigu ir sudrėksta, išdžiūvusi atgauna savo pradinę būklę.

Dirbant su šia medžiaga nereikalingos specialios darbo priemonės: speciali apranga, respiratorius ar kt. Plokštės „STEICOprotect“ greitai ir lengvai apdirbamos įprastais instrumentais. Apšiltinus pastatą šiomis plokštėmis tinkavimo darbų technologija ir atlikimo tvarka yra lygiai tokios pačios, kaip ir naudojant polistireninį putplastį.
Šiltinant fasadus „STEICOprotect“ plokštėmis nebūtina naudoti difuzinės plėvelės, svarbu tik sujungti kampus stiklo audinio tinkleliu. Plokštes galima montuoti tiesiai ant medinio karkaso, jos tinka tiek statant naujus namus, tiek atnaujinant senus pastatus.

Kitos plokščių „STEICOprotect“ ypatybės: pašalina šilumos tiltus konstrukcijose, reguliuoja patalpų mikroklimatą. Tai gera termoizoliacija ir žiemą, ir vasarą, kai reikalinga apsauga nuo karščio. Plokštės atviros difuzijai (μ 5), apsaugo konstrukciją nuo atmosferos poveikių (lietaus ir sniego).

Plokštes „STEICOprotect“ galima dengti dekoratyviniu tinku arba apdailinti klinkeriu.

Steico nuotr.

„STEICOuniversal“ – unikali kieta termoizoliacinė medžiaga iš natūralaus medienos plaušo, skirta sienų, stogų šiltinimui ir renovacijai. Dėl įlaidinių profilių plokštės pasižymi tvirta tarpusavio sankiba. Šios plokštės veiksmingai apsaugo nuo vėjo, dulkių, vandens ir triukšmo. Medžiaga impregnuota parafinu, paprastai montuojama, patvari, atlaiko gniuždymo apkrovas – stipris gniuždant siekia iki 100 kPa.

„STEICOuniversal“ plokštės yra atviros difuzijai, nekelia alergijos, neišskiria kenksmingų garų. Dirbant su jomis nereikalinga speciali darbo apranga ar kitokios priemonės, medžiaga greitai ir lengvai apdirbama. Ji padeda pašalinti šalčio tiltus konstrukcijose, reguliuoja klimatą patalpose, yra veiksminga ir žiemą, ir vasarą, apsaugo konstrukciją nuo lietaus ir sniego. Plokštės gali būti naudojamos kaip laikina stogo danga, jeigu stogo nuolydis ne mažesnis nei 18°. Žinoma, toks sprendimas gali gelbėti ne ilgiau kaip keturias savaites, vėliau būtina uždėti stogo dangą.

Plokštės „STEICOuniversal“ klojamos tiesiai ant medinio karkaso ar gegnių. Galima nenaudoti difuzinės plėvelės, svarbiausia – izoliuoti sujungimo kampus.

„Steico“ siūlo produktus ir kitoms namo konstrukcijoms. Pasirinkę ekologiškus gaminius tikrai nenusivilsite.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų