Ekologiška medžiaga sunkiai pasiekiamoms ertmėms šiltinti

Ekologiška medžiaga sunkiai pasiekiamoms ertmėms šiltinti

Du zuikiai vienu šūviu – šitaip galima apibūdinti sprendimą šiltinti sunkiai pasiekiamas vietas ir tam naudoti ypač ekologiškas medžiagas.

Tokį šiltinimo būdą siūlo bendrovė „Hesora“, pristatanti ekologišką įpučiamą šilumos izoliacinę medžiagą iš medienos plaušo „STEICOzell“. Ši ekologiška medžiaga puikiai izoliuoja ir akumuliuoja šilumą, apsaugo patalpas nuo vasaros karščių ir žiemos šalčių, turi geras triukšmo izoliacines savybes. Taip pat išlaiko tinkamas statines ypatybes, nesusmenga laikui bėgant, palaiko sveiką patalpų klimatą.

„STEICOzell“ tinka naujų pastatų statybai ir senų namų renovacijai. Techniniai duomenys rodo, kad medienos plaušo izoliacija idealiai tinka energiškai efektyviems namams.

Stogas, palėpės bei pastogės — vietos, kuriose netenkama daugiausia šilumos. Dažnai jos būna ir sunkiai pasiekiamos, tad taikyti įprastesnius šiltinimo metodus neįmanoma. Visgi pasirūpinti tinkama šių pastato elementų šilumos izoliacija bei sandaria konstrukcija būtina.

„STEICOzell“ gali būti naudojama ir neeksploatuojamai palėpei šiltinti, izoliacinę medžiagą purškiant tiesiog ant perdangos. Toks darbas atliekamas lengvai ir greitai.

„STEICOzell“ tinka naujų pastatų statybai ir senų namų renovacijai. Techniniai duomenys rodo, kad medienos plaušo izoliacija idealiai tinka energiškai efektyviems namams. Medžiaga yra pralaidi vandens garams, todėl konstrukcijose nesikaupia perteklinė drėgmė. Nors medžiaga gaminama iš medienos plaušo, ji yra beveik nedegi. Jokiu būdu nereiškia, kad „STEICOzell“ yra gausiai impregnuota ugniai atspariais priedais – tikrai ne, medžiaga yra natūrali. Tai – sertifikuotas ES gaminys.

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad „STEICOzell“ pristatoma supresuota ir supakuota į maišus. Tačiau tokios būklės medžiaga visiškai netinka stogų šiltinimui – ją būtina susmulkinti, kad pasidarytų puri ir įpučiama lengvai prisitaikytų prie įvairiausių konstrukcijų bei užpildytų visus tarpelius.

„STEICOzell“ izoliacinei medžiagai gaminti naudojama tik šviežia spygliuočių mediena, sertifikuojama pagal griežtas FsC® (Forest stewardship Council®) taisykles. Medžiagos atsparumą ir gaisrinės saugos ypatybes garantuoja jos sudėtyje esantis mažas amonio druskų kiekis (< 5 proc.).

Nesvarbu, ar šiltinama pastogė, ar perdanga tarp aukštų, ar siena – pučiant izoliacinę medžiagą užpildomos konstrukcijos, nepaliekama tuščių ertmių ir suformuojamas toks medžiagos storis, koks reikalingas. Pučiama „STEICOzell“ konstrukcijoje susivelia, suformuodama izoliacinės medžiagos „drobę“. Medžiaga vientisai apgaubia visus vamzdžius ir inžinerinių komunikacijų kanalus.

Apšiltinti 1 m³ patalpos vidutiniškai reikia 30–35 kg „STEICOzell“ izoliacinės medžiagos (išpūsti 1 kg medžiagos kainuoja 0,67 Eur). Apšiltinti 1 m³ stogo vidutiniškai kainuoja apie 50 Eur (medžiagų ir darbų kaina).

Norintiems greito rezultato šiltinimas „STEICOzell“ izoliacine medžiaga labai tinka. Darbo procesas spartus – per dieną galima sėkmingai apšiltinti iki 100 m² stogo ploto. Labiausiai tokiai procedūrai tinka speciali sertifikuota įranga ISOBLOW STANDARD HF. Šia specialia įranga „STEICOzell“ medžiaga susmulkinama ir įpučiama į reikiamas konstrukcijos ertmes. Tokią įrangą Lietuvoje turi vienintelė įmonė „Hesora“, o darbus ja atlieka specialius mokymus baigę darbininkai su ilgamete praktika.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų