Leono Garbačausko fotografija

Eklektiška klasika – ne tik estetiškas, bet ir patogus būstas

Eklektiška klasika – ne tik estetiškas, bet ir patogus būstas

Nedidelį, bet patogų butą nuomai sostinės Naujamiestyje įrengti turėjusi studijos „Dudesign“ dizainerė Miglė Gruodytė pasirinko lengvą modernios klasikos stilių su gyvumo suteikiančiais vintažo ir eklektikos elementais.

„Šiame 47 m2 bute turėjo tilpti patogi vonia, miegamasis, o bendroje erdvėje – svetainės, virtuvė, valgomojo zona bei prieškambaris“, – savo užduotį trumpai apibrėžia interjero dizainerė. Jai pradėjus dirbti, vonią ir miegamąjį žyminčios sienos jau buvo padarytos, o gyvenamajame kambaryje įrengta maža niša tambūro spintai.

Leono Garbačausko fotografija

Gyvenamojo kambario stilių kuria „Woodiamo“ specialistų pagamintas solidaus medžio tekstūros baldas, derantis su marmuro rašto virtuvės stalviršiu ir aukso spalvos rankenėlėmis.

Kaip neaukojant estetikos sukurti patogią erdvę gyventi mąsčiusi M. Gruodytė nusprendė svetainės erdvėje pastatyti stačiakampį baldą. Taip atsirado tamsios medžio plokštės tūris, kuris prie lauko durų sudaro tambūrą su spinta, iš kitos pusės – spintą virtuvės zonoje, o jo briauna tapo valgomojo zonos atspirties tašku. Tad buto gyventojai gali džiaugtis erdvia virtuve ir talpia spinta tambūre. Be kitų daiktų, ten vietos atsirado ir skalbyklei.

Maksimalaus patogumo siekusi interjero dizainerė sako, kad vienas didžiausių iššūkių šiame bute jai buvo vos 10 m2 dydžio miegamasis. „Su užsakovais pasitarę, kad jis skirtas tik poilsiui, nutarėme įrengti patogią spintą. Taip praradome šiek tiek erdvės aplink lovą, bet neapkrovėme svetainės baldais ir daiktais“, – aiškina ji.

Leono Garbačausko fotografija

Grindims salone „Medžio stilius“ dizainerė parinko dviejų atspalvių ąžuolinį parketą. Atsižvelgiant į buto stilių ir aplinką, jis išklotas į stiliaus viršūnę šiuo metu sugrįžusiu eglutės raštu.

Į akis krenta skirtinga apdaila: lygios lubos, klasikinės sienų plokštės vienoje gyvenamojo kambario pusėje pereina į grubų tinką kitoje pusėje. M. Gruodytė sako, kad skirtingą sienų apdailą padiktavo pasirinktas vintažinis, eklektiškas stilius. Ji pastebi, kad nedidelę patalpos erdvę skirtingos faktūros šiek tiek „laužo“, o grubus tinkas istorinių namų apsuptame naujos statybos pastate sukelia aliuziją į autentiką.

Klasikinės plokštės ir lipdiniai, anot dizainerės, buvo pasirinktos kaip priemonė išreikšti duoklę klasikai: „Siekdami didesnio lengvumo baldų fasaduose atsisakėme tradicinių įsprūdų, todėl klasikinių akcentų yra tik detalėse: sofos raukiniuose, plokštėse, veliūro audinyje.“

Istorinę dvasią skleidžia vintažiniai juodi jungikliai ir rozetės, juodas rankšluosčių džiovintuvas vonioje. Kaip sako interjero kūrėja, bute nėra daug dekoratyvinių elementų ar tekstūrų, todėl šios detalės suteikia jam žaismingumo ir „svorio“.

Leono Garbačausko fotografija

Interjero stilių atitinkanti santechnika įsigyta internetinėje parduotuvėje www.viskasvoniai.lt .

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų