Leono Garbačausko fotografija

Eklektikos spalvos – prabanga deranti su jaukumu

Eklektikos spalvos – prabanga deranti su jaukumu

Naujos statybos name palėpės tipo butą įsigijusiai porai interjero dizaino studijos „In Arch“ dizainerė Indrė Dorofėjūtė sukūrė namus, kuriuose jauku ir dirbti, ir ilsėtis.

„Tai dabar populiariai vadinama modernia klasika arba tiesiog eklektika“, ‒ modernizmo ir klasikinio stiliaus elementų turintį interjerą apibrėžia dizainerė. Erdviame bute darniai persipina keletas spalvų: smaragdinė, tamsiai pilka, riešutų rudumo ir auksinė. Komentuodama tokį pasirinkimą interjero dizainerė sako norėjusi, kad interjeras atrodytų prabangiai, tačiau jaukiai. „Medinės apdailos sijos jau buvo butą įsigijus, tik kitos spalvos. Pasirinkome tamsesnį, tarsi riešutų spalvos beicavimą, priderinome grindis. Sienas nudažėme kontrastinga balta spalva“, ‒ pasakoja ji.

Kurdama interjerą I. Dorofėjūtė atsižvelgė į jaunos poros poreikius ir pomėgius. Kadangi šeimininkė gana dažnai dirba namuose, jai buvo aktualu atskiras darbo kambarys ir patogus stalas.

Leono Garbačausko fotografija.

Klasikinio interjero įspūdį dar labiau sustiprina eglute išklotos šukuoto parketo grindys iš salono NAGOJA.

Talpi metalinė knygų lentyna išduoda poros pomėgį skaityti, o erdvi virtuvė ‒ maisto gaminimo svarbą. Dalį virtuvės dizainerė paslėpė tamsiame smaragdiniame tūryje, ta pačia spalva nudažytas ir lubas siekiančio baldo priekis.

„Dėl prabangos ir intrigos buvo sukurti vertikalūs dekoratyvūs aukso spalvos intarpai, atliepiantys kitas matinio aukso detales interjere“, ‒ dėmesį atkreipia I. Dorofėjūtė. Žemoji virtuvės dalis suprojektuota pagal kontrasto principą, derinant medžio, marmuro ir juodos spalvos elementus.

Dizainerė sako, kad išilginė virtuvė buto centre padiktavo pailgo salos-pusbario atsiradimą. Praktiškas sprendimas ‒ virš medinių spintelių, po baltai dažytu metaliniu tinkleliu, paslėptas kondicionierius.

Leono Garbačausko fotografija

Tualetą ir sandėliavimo patalpą dizainerė įrengė buto viduryje, smaragdiniame tūryje. „Norėjosi tą tūrį pabrėžti kaip vientisą elementą, tad nusprendėme viską nudažyti ta pačia spalva ‒ tiek sienas, tiek duris, tiek virtuvės fasadus“, ‒ sako interjero kūrėja. Pilką svetainės sieną pagyvina subtilūs gipso profiliai.

Analogiška pilka vonios siena, anot dizainerės, slepia spinteles ir iš dalies dengia kitą sieną, taip jungdama visą apdailą į vientisą elementą.

Leono Garbačausko fotografija

Nedidelio šeimininkų miegamojo dizainą padiktavo dvi nuolaidžios sienos ir langai. Atsižvelgiant į juos, buvo pastatyta erdvi lova su naktiniais staliukais ir maža spinta kasdieniams drabužiams. Visa kita laikoma didelėje spintoje su veidrodiniais fasadais šalia esančiame darbo kambaryje ir prieškambario spintoje.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų