Drėgmės priešas – tinkamas patalpų įrengimas

Drėgmės priešas – tinkamas patalpų įrengimas

Populiarus posakis „Pagal rūbą sutinka, pagal protą išlydi“ tinka ir statyboms. Išorinį vaizdą lengva įvertinti, todėl dalis užsakovų ir statybininkų neatsispiria pagundai didžiausią dėmesį skirti būtent baigiamiesiems apdailos darbams – čia koncentruojamos lėšos ir, deja, dažnai norima sutaupyti medžiagoms, esančiomis po galutine danga. Tačiau taip elgiantis gali tekti nusivilti.

Šlapios ir didele drėgmės koncentracija pasižyminčios patalpos aplaidaus požiūrio į pasirenkamas medžiagas neatleidžia. Virtuvės, vonios, namų baseinai, viešieji dušai ir pirtys – įrenginėjant šias patalpas ir neįvertinus medžiagų savybių, rizikuojama sugadinti ne tik gražų išorinį vaizdą, bet dėl įsiveisusio pelėsio net ir patalpų gyventojų ar lankytojų sveikatą.

Reikalingi sprendimai

Norint išvengti galimų neigiamų drėgmės padarinių verta atidžiai rinktis kokiomis medžiagomis įrengi skirtingo drėgnumo patalpas. Pagal Vokietijos Gipso pramonės sąjungos išleistą drėgnų patalpų klasifikaciją išskiriamos trys drėgnų ir šlapių patalpų tipai: mažo, vidutinio ir intensyvaus drėgnumo patalpos, žymimos 0, A0 ir A raidėmis. „Knauf“ visoms trims drėgmės lygio patalpoms siūlo gipskartonio, gipso arba cementinių plokščių sistemas, pritaikytas konkretaus drėgnumo patalpų įrengimui, užtikrinančias ilgalaikę konstrukcijų bei galutinės apdailos apsaugą nuo neigiamo vandens ir drėgmės poveikio.

Namai – tvirtovė

Mažo drėgnumo patalpose (namų voniose, virtuvėse) tinka impregnuotos „Knauf Green“ arba „Knauf Blue“ gipskartonio plokštės. Kuo jos skiriasi? Pagrindinis skirtumas – „Knauf Blue“ plokštės yra universalesnės. Jos pasižymi geresne garso izoliacija, yra tinkamos ugniai atsparių konstrukcijų įrengimui, yra masyvesnės ir atsparesnės fiziniam poveikiui, montuojant jas galimi didesni pertvarų aukščiai. Abiejų rūšių plokštes galima glaistyti, dažyti, klijuoti ant jų plyteles, ir pan.

Gipskartonio plokštės drėgnose patalpose – nuo šiol įmanoma

Vidutinio drėgnumo patalpose (viešbučių SPA zonos, viešieji dušai, sporto centrai) rekomenduojama naudoti naująją „Knauf Drystar“ sistemą. Šią sistemą sudaro speciali plokštė, antikoroziniai profiliai ir detalės, tvirtinimo elementai bei hidrofobiškas glaistas „Knauf Drystar-Filler“. Sistema sukuria barjerą drėgmei ir yra nepalanki terpė veistis pelėsiui, yra tinkamas pagrindas hidroizoliacinėms medžiagoms kloti ir plytelėms klijuoti.

Intensyvaus drėgnumo patalpos

Intensyvaus drėgmės lygio patalpoms (baseinai, skalbyklos, restoranų virtuvės), rekomenduojama naudoti cementines „Knauf Aquapanel“ plokštes: „Aquapanel Cement Board SkyLite“ – luboms ir „Aquapanel Cement Board Indoor“ – sienoms bei pertvaroms. „Aquapanel“ plokštės yra visiškai atsparios vandeniui, nekeičia matmenų net ilgai veikiant vandeniui ir (ar) drėgnai aplinkai, ant jų niekada neįsiveis pelėsis. Plokštės pasižymi dideliu atsparumu smūgiams ir gera garso izoliacija.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų