G.Kirkilas LSDP partijos valdybos posėdyje. (BNS nuotr.)

Diskusijose dėl valdančiosios koalicijos ateities stiprėja G.Kirkilo balsas

Diskusijose dėl valdančiosios koalicijos ateities stiprėja G.Kirkilo balsas

Socialdemokratai be prezidiumo sprendimo nepasirašys bendradarbiavimo susitarimo su „valstiečiais“, po partijos valdybos posėdžio žurnalistams pranešė LSDP vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

Pasak G.Kirkilo, susitarimo su „valstiečiais“ tekstui bus teikiami papildomi pasiūlymai ir sesijos pirmąją dieną, sekmadienį, dokumentas pasirašytas nebus. Prezidiumo posėdis įvyks kitos savaitės ketvirtadienį.

„Valdyba detaliai apsvarstė susitarimo turinį ir nusprendė dar pateikti nemažai pasiūlymų, kuri sustiprintų  socialinę dalį, kuri yra susitarime. Taip pat mes apibendrinsime tuos pasiūlymus, kuriuos gauname iš skyrių, sekmadienį bus supažindinta frakcija, ir šis tekstas bus svarstomas prezidiumo posėdyje“, – sakė G.Kirkilas. Anot jo, gali būti, kad galutinį sprendimą dėl Seimo socialdemokratų frakcijos darbo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija „gali priimti ir taryba, bet gali ir prezidiumas“. Tarybos posėdis vyks rugsėjo 23 dieną.

Socialdemokratas tvirtino, kad susitarimo su LVŽS niekas ir nesiruošė pasirašyti atskirai be prezidiumo.

Socialdemokratas tvirtino, kad susitarimo su LVŽS niekas ir nesiruošė pasirašyti atskirai be prezidiumo.

LSDP frakcija Seime nepritaria partijos skyriams  

„Valstiečių“ deleguotas premjeras Saulius Skvernelis bei LVŽS vadovybė savo ruožtu sako iki rugsėjo 10 laukiantys socialdemokratų atsakymo dėl bendro darbo ateities.

„Aš suprantu ministro pirmininko nekantrumą, bet nematau tam pagrindo, kadangi koalicijos sutartis dabar galioja ir koalicija veikia“, – sakė G.Kirkilas.

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Andrius Palionis po susitikimo su premjeru S.Skverneliu šią savaitę pranešė, kad frakcija prasidedant sesijai ketina pasirašyti susitarimą su Seimo „valstiečiais“ dėl bendro darbo, LSDP skyriams skyriams vis dar balsuojant dėl likimo valdančiojoje koalicijoje.

Partijos pirmininkas Gintautas Paluckas tokią iniciatyvą yra pavadinęs akibrokštu. „Tai yra akibrokštas prieš partijai priimant sprendimą dėl koalicijos mėginti sutvirtinti byrančios koalicijos pamatus tokiu partijos netvirtintu, nesvarstytu ir nematytu susitarimu“, – sakė G.Paluckas.

„Tai yra akibrokštas prieš partijai priimant sprendimą dėl koalicijos mėginti sutvirtinti byrančios koalicijos pamatus tokiu partijos netvirtintu, nesvarstytu ir nematytu susitarimu“, – sakė G.Paluckas.

Šiuo metu vyksta Socialdemokratų partijos skyrių apklausa dėl koalicijos su „valstiečiais“ ateities. Apklausa turi baigtis rugsėjo 20 dieną, o sprendimą priims partijos taryba, posėdis planuojamas 23 dieną. Savo nuomonę jau pareiškė 49 LSDP skyriai: 36 iš jų siūlo trauktis iš koalicijos, 7 siūlo joje likti, dar 6 skyriai ragina rengti naujas derybas dėl koalicinės sutarties. Tuo metu dauguma – 13 iš 19 – Socialdemokratų frakcijos narių nenori palikti koalicijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų