Scanpix nuotr.

Diplomatinė įtampa dėl Sirijos didėja: D. Trumpas graso raketomis, Maskva žada jas numušti

Diplomatinė įtampa dėl Sirijos didėja: D. Trumpas graso raketomis, Maskva žada jas numušti

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį perspėjo Rusiją dėl paramos Basharui al Assadui Sirijoje ir sakė, kad atsakant į cheminę ataką prieš civilius „atskries“ amerikiečių raketos.

„Rusija žada numušti bet kokias ir visas raketas, paleistas į Siriją. Rusija, pasiruošk, nes jos atskries, mielos, naujos ir „išmanios“! Neturėtumėt būti partneriai Dujomis Žudančiam Žvėriui, kuris žudo savo žmones ir tuo mėgaujasi!“ – socialiniame tinkle „Twittrer“ parašė D. Trumpas.

Rusijos įstatymų leidėjai anksčiau perspėjo Jungtines Valstijas, kad raketų smūgį Sirijai laikytų karo nusikaltimu ir sakė, kad tai gali įžiebti tiesioginį karinį susirėmimą tarp abiejų Maskvos ir Vašingtono pajėgų.

D. Trumpas nenurodė, ar turi omenyje potencialų JAV karinį smūgį, bet anksčiau grasino imtis karinių veiksmų dėl Sirijoje įvykdytos numanomos cheminės atakos, pasak aktyvistų ir gelbėtojų, nusinešusios daugiau kaip 40 žmonių gyvybių.

Sirijos vyriausybė ir jos sąjungininkė Rusija neigia, kad tokia cheminė ataka buvo.

Rusija graso atsaku

Kiek anksčiau antradienį Rusijos ambasadorius Libane Aleksandras Zasypkinas pareiškė, kad jo šalis numuš bet kokias į Siriją nutaikytas JAV raketas ir bus pasiruošusi smogti jas paleidusiems objektams.

„Jeigu bus smūgis iš Amerikos pusės… raketos bus numuštos, taip pat bus smogta objektams, iš kurių buvo paleistos salvės“, – diplomatas sakė Libano televizijai „al Manar“ ir pridūrė, kad tai yra Rusijos vyriausybės oficiali pozicija.

Jis pabrėžė, kad bet kokie su Sirija susiję nesutarimai „privalo būti sureguliuoti – tuomet mes (Rusija) būsime pasiruošę deryboms“.

Tuo metu Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų vadas generolas Richardas Barronsas duodamas interviu nacionaliniam transliuotojui BBC sakė, kad Rusijai darant tokius pareiškimus reikėtų būti labai atsargiai.

„Jeigu jis (A. Zasypkinas) turėjo omenyje mėginimus skandinti laivus ir numušti lėktuvus, tai yra karas“, – perspėjo jis.

 Rusijos URM: tai sunaikintų visus įrodymus

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad JAV planuojamas atsakas, sunaikintų visus įrodymus apie numanomą cheminę ataką.

Ji socialiniame tinkle „Facebook“ svarstė, ar Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW), tikrinančios informaciją apie numanomą cheminę ataką Sirijos sukilėlių kontroliuojamame Dumos mieste, specialistai buvo perspėti, kad amerikiečių raketos sunaikins „visus įrodymus“ apie įtariamą išpuolį.

„O galbūt originali idėja buvo panaudojus išmaniąsias raketas sušluoti provokacijos pėdsakus po kilimu?“ – rašė M. Zacharova.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų