Įmonės archyvas

Dėmesys aplinkosaugai skatina diegti naujas technologijas

Dėmesys aplinkosaugai skatina diegti naujas technologijas

Griežtėjantys energijos taupymo ir aplinkosaugos reikalavimai, Europos Komisijos direktyvos dėl energijos suvartojimo bei anglies dvideginio išmetimo į atmosferą mažinimo skatina šildymo įrangos gamintojus ieškoti naujų inovatyvių sprendimų. Juos pristato ir pasaulinė elektronikos technikos lyderė bendrovė „Panasonic“ – rinkai pasiūlyti naujoviški šilumos siurbliai, pasižymintys pigia eksploatacija, ženkliai sumažinta neigiama įtaka aplinkai.

Naujoviškas šaltnešis

Lietuvoje dar nedaug kalbama apie Europos Komisijos direktyvą, patvirtintą 2014 metais, kuri nustatė kasmet mažėjančias anglies dvideginio emisijas šildymo ir šaldymo įrangai. Antai 2015 m. fiksuotas maždaug 180 mln. tonų anglies dvideginio išmetimas į atmosferą. Pagal minėtą direktyvą 2018–2020 m. šis kiekis turi mažėti iki maždaug 120 mln. tonų. Taip kasmet mažinant anglies dvideginio išmetimą 2030 m. būtų pasiekta maždaug 40 mln. tonų riba.

Kokios technologijos pasitelkiamos mažinant emisiją? Jas neseniai pademonstravo pasaulinė elektronikos technikos lyderė bendrovė „Panasonic“. Ji pristatė naujus J kartos „oras–vanduo“ šilumos siurblius „Aquarea“ su šaltnešiu R32.

Įmonės archyvas

Šildymo ir šaldymo įrangoje jau naudojamas naujoviškas šaltnešis (freonas) – R32. Iki šiol naudotas šaltnešis darydavo neigiamą įtaką ozono sluoksniui, didindavo atšilimo efektą. Ne vienas įrangos gamintojas tebenaudoja šį reagentą, tačiau pažangios bendrovės vis dažniau jo atsisako, pirmenybę teikdamos naujoviškam šaltnešiui R32, naudojamam šilumos siurbliuose ir oro kondicionieriuose.

Naujoviškas šaltnešis R32 yra ekologiškas ir eliminuoja žalingą poveikį aplinkai. Nauja technologija nedaro jokios įtakos ozono sluoksniui, iki 75 proc. mažiau veikia klimato atšilimą, palyginti su įranga, kurioje naudojamas įprastas šaltnešis. Taip pat šaltnešis R32 mažina pastatų išmetamą anglies dvideginio kiekį ir leidžia sumažinti eksploatacines išlaidas, kadangi paties šaltnešio sistemoje yra apie 30 proc. mažiau.

Dar daugiau pranašumų

Nauji J kartos „Aquarea“ šilumos siurbliai „oras–vanduo“ su šaltnešiu R32 turi daug pranašumų:

* Efektyviausiai užtikrina komfortą.

* Kadangi naudojamas ekologiškesnis šaltnešis R32, daroma mažesnė įtaka šiltnamio efektui, o paties šaltnešio reikia mažiau – apie 30 proc.

* Pasiekiamas didžiausias efektyvumas, COP – 5,33, SCOP – 5,07 (COP – energijos efektyvumo koeficientas, SCOP – sezoninis energijos efektyvumo koeficientas).

* Vandens šildytuvo COP – 3,3.

* Aukščiausia energijos klasė A+++ pagal naująją energijos ženklinimo direktyvą 2010/30/EB (nuo 2019 m. rugsėjo mėn.).

* Šilumnešio temperatūrą gali sukelti iki 60° C.

* Nauja vėsinimo funkcija užtikrina vandens aušinimą iki 10° C.

* Šilumos siurblių „Aquarea“ galios asortimentas – didžiausias rinkoje: nuo 3 kW iki 16 kW.

* Suteikia būste didesnį komfortą, ypač efektyviai veikia iki –20° C.

* Elegantiškas dizainas, nesimato vamzdžių, nes šildymo vamzdžiai montuojami iš apačios, o šaltnešio vamzdžiai – įrenginio nugarinėje pusėje.

* Tyliau veikiantis išorinis šilumos siurblio blokas, palyginti su ankstesnės h kartos įrenginiais.

* Galimybė valdyti nuotoliniu būdu išmaniojo telefono ar kompiuterio pagalba, nesvarbu ar esate namie, ar kelyje. Tam reikia įdiegti papildomą priedą – WI-FI adapterį ir prisijungti prie specialios „Aquarea Smart Cloud“ programos.

* Aquarea Service Cloud“ – tai pažangi techninės priežiūros palaikymo programa, skirta serviso stebėsenai. Ji yra „Aquarea Smart Cloud“ valdymo sistemos dalis. Su „Aquarea Service Cloud“ galima stebėti įrenginio darbą ir identifikuoti klaidas nuotoliniu būdu. Tai taupo montuotojų ir serviso technikų laiką, leidžia greičiau reaguoti į gedimus ir problemas – galutinis klientas tuo lieka patenkintas.

* Integruotas magnetinis filtras.

* Galimas didesnis atstumas tarp vidinio ir išorinio blokų (25–50 m) ir didesnis aukščio perkrytis (5 – 30 m).
Sustiprins lyderio pozicijas

Be minėtos naujovės – J kartos „Aquarea“ šilumos siurblių „oras–vanduo“, „Panasonic“ rinkai pateikė ir daugiau naujovių. Tai kompresoriniai-kondensatoriniai įrenginiai, kurių šaltnešis – anglies dioksidas (CO2).

Anglies dioksidas yra gamtinis šaldymo agentas, saugus supančiai aplinkai, darantis labai mažą poveikį klimato atšilimo procesui ir neturintis neigiamo poveikio ozono sluoksniui. Dėl šių priežasčių jis atitinka pačius naujausius aplinkosaugai keliamus reikalavimus. Kompresoriniai-kondensatoriniai įrenginiai, kurių šaltnešis – anglies dioksidas – mažai suvartojantis energijos, kompaktiškas, ekologiškas ir patikimas sprendimas parduotuvėms, prekybos centrams, degalinėms ir šaldymo kameroms.

Įmonės archyvas

Svarbų žingsnį, siekdama mažinti poveikį aplinkai, bendrovė „Panasonic“ žengė strateginiu partneriu pasirinkusi „Systemair“ – bendrovę, lyderiaujančią vėdinimo įrangos gamybos srityje. Bendradarbiavimas leis pasiūlyti tvarius sprendimus komerciniams ir gyvenamiesiems sektoriams. Bendrovė „Systemair“ tieks „Panasonic“ vandenines šalčio mašinas. Tikimasi, kad šis sandoris leis rinkai pateikti technologijas, leisiančias įgyvendinti Europos Komisijos direktyvas dėl energinio naudingumo ir anglies dvideginio išmetimo mažinimo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų