Gytautės Akstinaitės fotografija

Darni daugiabalsė – moderni klasika, rustika ir industrinis stilius

Darni daugiabalsė – moderni klasika, rustika ir industrinis stilius

Netradicinio skonio merginos namų interjerą kūrusi studijos „Ubuntu Interior“ dizainerė Guoda Marija Pranckutė sako, kad visos čia vyraujančios stilių užuomazgos yra tarsi fiziniu kūnu virtusios emocijos.

Naujos statybos name Ozo parke esančio būsto stilių griežtai apibrėžti būtų sudėtinga. Jame persipina modernios klasikos, rustikos ir industrinio stiliaus elementai. Pilka betono perdanga, lengvai apdoroto medžio stalai, seno autobuso sėdynes primenančios valgomojo kėdės, metaliniame narve uždaryta skalbyklė, moderni lova – visos priešybės susilieja į darnią visumą. Pati autorė savo darbo rezultatą įvardija kaip „moderną su subtilia ekletiška industrija“.

Didžiausią prioritetą kurdama šį interjerą G. M. Pranckutė teikė funkcionalumui, estetikai ir vizualiai švarai: „Užsakovė pageidavimo suprojektuoti erdves taip, kad nebūtų atvirų ir nefunkcionalių lentynų, kurias „iš reikalo“ reikėtų kuo nors užpildyti.“ Virtuvėje lygiai su viršutinėmis spintelėmis ji suprojektavo aukštą baldą, kuris neapsunkina erdvės ir talpina būtiniausius buities reikmenis.

Gytautės Akstinaitės fotografija

Interjero pagrindinėmis spalvomis dizainerė pasirinko pilką, juodą ir baltą. „Diskutuodami su užsakove, priėmėme sprendimą išlaikyti neutralią, neįkyrią spalvų gamą, kurioje tam tikros detalės „suskambėtų“ kaip meno kūriniai“, – teigia G. M. Pranckutė. Natūralios gamtos akcentai – lengvai apdoroto medžio staliukai, dizainerės teigimu, suteikia šilumos ir parodo, kaip neutrali erdvė natūraliai sustiprina išraiškingų daiktų „charizmą“.

Baigiamuoju svetainės akcentu tapo margas ryškiaspalvis kilimas. Būtent jis sulaukė didžiausio dėmesio dizainerės feisbuko paskyroje. G. M. Pranckutė nustebo, kad būtent ši interjero detalė sukėlė tiek daug emocijų, bet džiaugiasi inicijavusi diskusiją. „Sutinku, kad kilimas nėra modernios išvaizdos, bet kiekviename kuriamame interjere man labai svarbu palaikyti dinamiką. Šis kilimas, mano manymu, yra tinkamas elementas, suteiksiantis judesio, kitokios emocijos ir kintančios energijos“, – savo sprendimą aiškina interjero dizainerė. Be to, anot jos, neutraliame interjere kilimas išlaiko spalvų pusiausvyrą.

Gytautės Akstinaitės fotografija

Industrinio stiliaus dvasią padedančius sukurti šviestuvus dizainerė rado salone „Ardena“ ( www.sviestuvai.lt ).

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų