(Irmantas Gelūnas nuotr.)

Darbo partija svarstys savo ateities perspektyvas

Darbo partija svarstys savo ateities perspektyvas

Buvęs Darbo partijos (DP) lyderis Viktoras Uspaskichas penktadienį dalyvaus Širvintose rengiamame neeiliniame DP tarybos posėdyje. Pranešama, kad bus svarstomos jo galimybės dalyvauti rinkimuose.

DP pirmininkė, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė BNS patvirtino, kad neeilinio tarybos posėdžio reikalauja trečdalis tarybos narių. Tokią galimybę jiems numato partijos statutas.

„Partijoje yra 92 tarybos nariai ir 37 išreiškė norą sušaukti neeilinį tarybos posėdį, į kurį turi būti pakviestas Viktoras Uspaskichas. (…) Aiškiai yra įvardyta, kad šita grupė nori pasikviesti Viktorą Uspaskichą pasikalbėti. Aš manau, kad pagrindinis tikslas iš to rašto yra, kad būtų Viktorui Uspaskichui atstatytas partijoje garbės pirmininko nario statusas“, – sakė „darbiečių“ vadovė.

Anot jos, šio titulo buvęs DP lyderis neteko, kai 2015 metų gruodį išstojo iš partijos.

Ž.Pinskuvienės teigimu, pagal pakeistą statutą, „darbiečių“ garbės pirmininku ne partijos nariai negali būti.

Ji sakė, kad penktadienį per tarybos posėdį greičiausiai bus siūloma šaukti neeilinį DP suvažiavimą, kad būtų pakeistas statutas ir atkurtas V.Uspaskichui garbės pirmininko statusas.

Partijos vadovė tvirtino esanti komandos žmogus, ir jeigu dauguma pritars tokiems sprendimams, ji irgi tam paklus.

„Manau, kad tai yra susiję su Europos Parlamento rinkimais, kadangi jie artėja, ir net neabejoju, kad gerbiamas Viktoras tikrai nori kandidatuoti į Europos Parlamentą. O kaip žinote, su asociacija nelabai pakandidatuosi į Europos Parlamentą“, – apie tikruosius V.Uspaskicho planus svarstė Ž.Pinskuvienė.

Manau, kad tai yra susiję su Europos Parlamento rinkimais, kadangi jie artėja, ir net neabejoju, kad gerbiamas Viktoras tikrai nori kandidatuoti į Europos Parlamentą.

Lietuvos įstatymai dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose leidžia tik partijų iškeltiems kandidatams.

Nepatenkinti vadovybe

Vienas iš neeilinio tarybos posėdžio iniciatorių eksparlamentaras Viktoras Fiodorovas trečiadienį BNS sakė, kad parašai surinkti siekiant diskusijos ir kylant nepasitenkinimui dabartine DP vadovybe.

„Partijai reikalinga diskusija, reikia judėti į priekį, greičiau strategiją kurti, jeigu norime, kad partija toliau dalyvautų politiniame gyvenime. Šiandien juntama tam tikra stagnacija, seniai diskutavome. Laikas pradėti dirbti, ruduo artėja“, – teigė jis.

Partijai reikalinga diskusija, reikia judėti į priekį, greičiau strategiją kurti, jeigu norime, kad partija toliau dalyvautų politiniame gyvenime.

V.Fiodorovo teigimu, dabar Darbo partijoje trūksta dialogo, nematyti teigiamų poslinkių.

Pasak „darbiečio“, V.Uspaskichas kviečiamas, nes su juo bendrauti nori partijos skyriai.

„Balandžio mėnesį Kaune vyko susitikimas, Viktoras su žmonėmis diskutavo, žmonių buvo iniciatyva šaukti suvažiavimą. Tarybos posėdyje galėtų ir būti tas suvažiavimas organizuojamas“, – aiškino V.Fiodorovas.

Jis teigė, kad neeilinis suvažiavimas galėtų būti rengiamas „dėl partijos ateities, kalbėti apie pirmininkę, apie statuto pakeitimus, dėl to, kas buvo aptarta Kaune balandžio mėnesį“.

Ragino versti Ž.Pinskuvienę

Balandį Kaune su Darbo partijos nariais susitikti atvykęs šios partijos įkūrėjas europarlamentaras V.Uspaskichas tąkart ragino bendražygius ryžtis pokyčiams Darbo partijoje ir keisti partijos vadovybę.

Jis taip pat ragino šalininkus burtis į asociaciją, kuriai vadovautų pats, jos steigimą buvo patikėta organizuoti eksparlamentarui Vytautui Gapšiui.

„Turit pakeisti statutą, jeigu norite, kad aš dalyvaučiau šitame visame dalyke. Na, turbūt, vis tiek reikės keisti pirmininką. Nieko nebus. Aš galvoju, reikia keisti pirmininką per tą suvažiavimą, bet pradžioj, kad nesukeltume triukšmo, reikia tiesiog nuimti ir duoti galimybę pasiruošimo naujam pirmininkui“, – kalbėjo V.Uspaskichas.

Aš galvoju, reikia keisti pirmininką per tą suvažiavimą, bet pradžioj, kad nesukeltume triukšmo, reikia tiesiog nuimti ir duoti galimybę pasiruošimo naujam pirmininkui

Pavasarį kviesdamas Darbo partijos narius į minėtą susitikimą Kaune V.Uspaskichas tuomet teigė, kad jį nuo partijos bandoma izoliuoti: „Jeigu mes norime pasikeitimų daryti, mes turime nebijoti. (…) Man nuo to blogiau nebus. Bet man gaila tos struktūros, kuri eina žemyn, kuri žlunga. Man gaila jūsų šviesių veidų – aš pas jus matau energiją kažką daryti, būti vienoje šeimoje“.

Įkūrė asociaciją

V.Uspaskichas trečiadienį BNS dar tiksliai nežinantis, ar dalyvaus penktadienio posėdyje, nes jis esą turėjo vykti anksčiau.

„Nežinau, ar turėsiu laiko. Dabar turiu sudėlioti savo planus“, – sakė jis.

„Neturiu daug laiko. Galvojau, pasitrauksiu iš aktyvios politikos, jau ketvirti metai negeriu nė kiek, nėra pas mane jokių baliuškų ir taip toliau, galvojau, kad atsiras daugiau laiko. Ne. Daug ką reikia paskaityti, daug ką reikia parašyti, sukurti. Mano sukurtas centras dirba Rusijoje“, – laiko trūkumu skundėsi buvęs „darbietis“.

Europarlamentaras tikino dar neturįs atsakymo, ar norėtų grįžti į Darbo partiją.

„Nežinau, nebent į kokį skyrių Kėdainiuose“, – tvirtino V.Uspaskichas.

Jis sakė šiuo metu užsiėmęs savo įkurtos asociacijos „Už vieningą ir sveiką Europą“ veikla, biuro Vilniuje įrengimu.

„Važiuosime per Lietuvą, pristatysime savo programą. Turime padėti žmonėms atsikratyti žalingų įpročių, tai yra alkoholis, narkotikai, priklausomybės nuo lošimų. Kita programa bus apie sveiką gyvenimą, apie jogą“, – aiškino V.Uspaskichas.

Turime padėti žmonėms atsikratyti žalingų įpročių, tai yra alkoholis, narkotikai, priklausomybės nuo lošimų. Kita programa bus apie sveiką gyvenimą, apie jogą.

Pasak jo, bus rengiami seminarai ir apie patriotizmą, bendravimą, kaip plėtoti gerus tarpusavio santykius artimoje aplinkoje.

Atima daug laiko

„Šitas judėjimas, galiu griežtai pasakyti ir statute parašyta, nebus reorganizuotas į politinę organizaciją. Kalbamės su užsienio valstybėmis, kur panašios idėjos vystomos, kad būtų tarptautinio masto organizacija“, – BNS sakė V.Uspaskichas.

Paklaustas apie galimą paties dalyvavimą kokiuose nors rinkimuose, jis kategoriškai atmetė galimybę siekti tik Seimo nario mandato. Anot jo, Europos Parlamentas domintų, jeigu pavyktų savo judėjimą paversti tarptautiniu.

„Europos Parlamentas atima nemažai laiko, tos kelionės. Ten žmonės eina dėl gerų atlyginimų, šiek tiek lengvesnis gyvenimas nei Seime. Kadangi pinigų man nereikia, manęs tas mandatas nelaiko, nebent prasidės koks nors judėjimas pastaraisiais dvejais metais, susijęs su mano kuriama asociacija, tada man įdomu. Dabar jau pradeda kalbėti ir Europos Parlamente, kad ne tik ekonominėmis, ne tik militaristinėmis priemonėmis galima apsaugoti Europą, bet reikia vystyti gerąsias savybes žmoguje“, – samprotavo V.Uspaskichas.

V.Uspaskichas Darbo partiją įkūrė 2003 metų spalį ir iki 2013 metų su nedidele pertrauka buvo jos pirmininku. Tais metais Vilniaus apygardos teismas jį ir kelis kitus „darbiečius“ pripažino kaltais dėl „juodosios“ buhalterijos. Tuomet politikui skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

2015 metų gruodį, Apeliaciniame teisme baigiant nagrinėti šią baudžiamąją bylą, V.Uspaskichas pranešė pasitraukiantis iš Darbo partijos. Apeliacinis teismas už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą jam skyrė 6,8 tūkst. eurų baudą. Tokią pačią bausmę paliko ir Aukščiausiasis Teismas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų