Čekijos ministras pirmininkas Bohuslavas Sobotka (kairėje) (Reuters nuotr.)

Čekijos ministras pirmininkas atsistatydina po ginčo su finansų ministru

Čekijos ministras pirmininkas atsistatydina po ginčo su finansų ministru

Čekijos ministras pirmininkas Bohuslavas Sobotka antradienį pranešė paliekantis premjero postą dėl ginčo su milijardieriumi finansų ministru Andrejumi Babišu – jo populiariu politiniu varžovu, kuriam prognozuojama pergalė vėliau šiais metais vyksiančiuose rinkimuose.

„Netrukus, greičiausiai dar šią savaitę, įteiksiu atsistatydinimo pareiškimą prezidentui Milošui Zemanui“, – sakė B.Sobotka.

Pasak premjero, jo netikėtas sprendimas atsistatydinti „atriša rankas koalicijos partijoms pradėti derybas dėl to, kaip išspręsti susidariusią situaciją ar sutarti dėl pirmalaikių rinkimų organizavimo“.

B.Sobotka taip pat leido aiškiai suprasti, kad kartu su juo pasitrauks ir visas ministrų kabinetas.

„Andrejus Babišas negali likti finansų ministru“, – sakė B.Sobotka, turėdamas galvoje kaltinimus dėl interesų konflikto, susijusius su magnato verslo reikalais.

Praėjusią savaitę B.Sobotka paprašė A.Babišo patekti paaiškinimus dėl su jo žemės ūkio konglomeratu „Agrofert“ susijusių 55 mln. eurų vertės obligacijų, už kurias gautos palūkanos nebuvo apmokestintos, tad kilo klausimų dėl galimo mokesčių vengimo.

Praėjusią savaitę B.Sobotka paprašė A.Babišo patekti paaiškinimus dėl su jo žemės ūkio konglomeratu „Agrofert“ susijusių 55 mln. eurų vertės obligacijų, už kurias gautos palūkanos nebuvo apmokestintos, tad kilo klausimų dėl galimo mokesčių vengimo

„Visi privalo žaisti pagal taisykles. Ministras Andrejus Babišas pateko į didžiulio masto interesų konfliktą“, – sakė B.Sobotka žurnalistams.

62 metų A.Babišas, žurnalo „Forbes“ įvardijamas kaip antras turtingiausias žmogus Čekijoje, neigia nusižengęs įstatymams, o B.Sobotkos sprendimą trauktis pavadino „tragišku“ ir „desperatišku“.

„Visuomet laikiausi įstatymų“, – sakė A.Babišas ir pavadino premjerą „bailiu“.

Jis taip pat tvirtino, kad vidaus reikalų ministras Milanas Chovanecas, priklausantis B.Sobotkos Socialdemokratų partijai (CSSD), nurodė policijai imtis tirti jo versli reikalus. M.Chovanecas tokias kalbas griežtai neigia.

A.Babišo centristinis judėjimas „Nepatenkintų piliečių akcija“ (ANO) viešosios nuomonės apklausose smarkiai lenkia B.Sobotkos socialdemokratus. Balandį sociologinių tyrimų centro CVVM atliktoje apklausoje palaikymą ANO išsakė 33,5 proc. respondentų, o CSSD – tik 16 procentų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų