Partijos steigiamasis suvažiavimas. Edvardo Blaževič (Alfa.lt) nuotr.

Buvę socdemai ir darbiečiai kuria naują partiją, sieks naujos koalicijos sutarties

Buvę socdemai ir darbiečiai kuria naują partiją, sieks naujos koalicijos sutarties

Į naują Socialdemokratų darbo partiją (LSDDP) besiburiantys buvę socialdemokratai ir „darbiečiai“ sako sieksiantys pasirašyti naują partijų koalicijos sutartį su valdančiąja Valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

„Turime įgalioti partijos vadovybę vykdyti konsultacijas, o vėliau ir derybas su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tikiuosi, jie sutiks, dėl tarppartinės koalicinės sutarties. Nes dabar turime tik sutartį tarp frakcijų. Manau, kad būsima sutartis galėtų apimti ne tik bendrą darbą Seime ir Vyriausybėje, bet ir savivaldos, Europos Parlamento bei prezidento rinkimuose“, – steigiamajame partijos suvažiavime šeštadienį sakė vienas jos iniciatorių Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas.

Anot jo, tarp artimiausių steigiamos partijos tikslų – iš karto pradėti pasiruošimą savivaldybių rinkimams, iškelti kandidatus į merus, tarybų narius. Taip pat – artimiausiu siekti įstoti į Europos socialistų partiją, sukurti ryšius su giminingomis partijomis kaimyninėse šalyse.

„Kaip ten bus, galim lažintis, kokia partija išnyks, kokia turi perspektyvą ir aš šiandien lažinčiausi už jūsų partijos perspektyvą“, – sveikindamas suvažiavimo dalyvius kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

Postūmiu naujos socialdemokratinės partijos kūrimui tapo pernai įvykęs skilimas motininėje Socialdemokratų partijoje (LSDP), kuomet jos pirmininku buvo išrinktas Gintautas Paluckas. Pastarasis, kritikuodamas partnerių neveiklumą, inicijavo partijos pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“.

Tačiau tokiam partijos sprendimui tuo metu nepritarė dalis įtakingų partijos senbuvių, kurie pasitraukė iš LSDP gretų, įkūrė atskirą Socialdemokratų darbo frakciją Seime ir pasirašė frakcijų koalicijos sutartį su Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija.

LSDDP, anot jos steigėjų, kuria puspenkto tūkstančio piliečių. Tarp jų ir dalis buvusių Darbo partijos vadovybės narių: Širvintų merė Žviliė Pinskuvienė su vyru Jonu Pinskumi, buvęs „darbiečių“ lyderis Kęstutis Daukšys, ne vieną partiją pakeitęs verslininkas, buvęs parlamentaras Andrius Šedžius.

Į naują partiją buriasi visi Seimo LSDDP frakcijos nariai, išskyrus buvusį premjerą Algirdą Butkevičių ir parlamentarą Antaną Vinkų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų