Gamintojų nuotr.

Butams ar viešbučiams – gamykloje visiškai įrengti vonios kambariai

Butams ar viešbučiams – gamykloje visiškai įrengti vonios kambariai

Moduliniai vonios kambariai – išgirdęs šį pavadinimą turbūt susimąstytų ne vienas. Dar daugiau klausimų gali kilti apibūdinus, kas tai ir kaip padaroma. Nors produktą dar galima pavadinti naujove, jį išmėginę nelieka nusivylę – moduliniai vonios kambariai nekilnojamojo turto projektų įgyvendintojams leidžia sutaupyti nemažai laiko ir lėšų.

Išeitis, kai trūksta darbininkų

Modulinis vonios kambarys – tai tiesiog vonios kambarys, tačiau įrengtas ne statomame name, bet gamykloje. Į statybvietę jis atvežamas vilkikais ir kranu užkeliamas į reikiamą butą. Toks vonios kambarys būna visiškai įrengtas, lieka jį tik prijungti prie vandentiekio ir kanalizacijos įvadų.

Lietuvoje tokius modulius gamina Visagine neseniai gamyklą atidariusi bendrovė „Recon modul“.

Įmonės branduolį sudaro ilgametę pasaulinę statybų praktiką turinčių specialistų komanda, diegianti naujoves statybos pramonei.

Gamintojų nuotr.

„Nuolat kalbama, kad statybose yra didžiulis ne tik specialistų, bet ir paprastų darbininkų trūkumas. Mes siūlome nekilnojamojo turto vystytojams optimizuoti statybos procesus. Tokios naujovės kaip moduliniai vonios kambariai leidžia sumažinti darbininkų skaičių statybų aikštelėje, trumpinti statybų laiką, sumažinti atliekamų operacijų statybų aikštelėje skaičių bei dalį statybos procesų perkelti į gamybą“, – sakė bendrovės „Recon modul“ vadovas Giedrius Ivaška.

Kokybės kontrolė – itin griežta

Bendrovė „Recon modul“ pagal kiekvieno užsakovo individualius poreikius suprojektuoja ir gamykloje surenka sanitarinių mazgų blokus.
G. Ivaška paaiškino, kad modulių gamybai naudojamas metalinis karkasas, kuriam užsakomi specialūs profiliai. Sienos montuojamos panašiai kaip karkasinėje statyboje: iš gipso kartono, užpildant mineraline vata.

Tokio modulio viduje įrengiama hidroizoliacija, šildomos grindys, suklijuojamos sienų bei grindų plytelės, nudažomos lubos bei plytelėmis neišklijuotos sienos, atliekama kita apdaila. Taip pat įrengiama elektros instaliacija bei vamzdynai, sumontuojami visi santechnikos prietaisai: praustuvė, klozetas, dušo kabina. Moduliniame vonios kambaryje įrengiamas apšvietimas, sumontuojami veidrodžiai bei kiti aksesuarai.

Gamintojų nuotr.

Visi šie darbai atliekami gamybinėse patalpose, pradedant karkaso gamyba ir baigiant aksesuarų montavimu. „Viena yra dirbti statybvietėje, kur ne visuomet malonios darbo sąlygos, o visai kita – gamykloje, kur patalpose yra vienoda temperatūra, šalia neatliekama kitų statybos darbų. Statybos aikštelėje visi procesai labai priklauso nuo oro salygų. Gaminant modulinius vonios kambarius gamybiniame ceche, oro sąlygų įtaka eliminuojama, blogas oras nedaro jokio poveikio gamybos terminams bei produkto kokybei. Gamyklos sąlygos leidžia laikytis numatytos darbų technologijos, darbai atliekami ypač kokybiškai“, – tvirtino G. Ivaška.

Gaminant modulinius vonios kambarius ypatingas dėmesys skiriamas darbų kokybės kontrolei. Anot bendrovės „Recon modul“ vadovo, kadangi visos operacijos atliekamos vienoje vietoje, kur kas paprasčiau kontroliuoti tarpinių rezultatų kokybę. Tokie kokybės patikrinimo etapai būna keli ir kol negaunamas vieno specialisto patvirtinimas, jog viskas padaryta gerai, tol nepradedamas kitas įrengimo etapas.

Apdaila – individuali

Gaminti modulinius vonios kambarius galima vos pradėjus statyti daugiabutį ar viešbutį – būtent šiems statiniams labiausiai yra tinkamas šis produktas. Į statybų aikštelę modulius galima atvežti tuo metu, kai ateina laikas vietoje įrengti vonios kambarius. Apskaičiuota, kad dirbant tokiu principu statybvietėje laiko sąnaudos sumažėja iki 50 kartų.

Atvežus modulinius vonios kambarius į statybvietę nebereikia atlikti inžinerinių sistemų bandymų – tai jau būna padaryta gamykloje ir garantuojama kokybė. Į statybų objektą moduliniai vonios kambariai pristatomi supakuoti bei apsaugoti nuo aplinkos poveikio.

„Nėra tipinių tokių gaminių. Kiekvienas modulis projektuojamas individualiai, atsižvelgiant į objekto projektinius duomenis. Tame pačiame pastate gali būti ir vienodų, ir skirtingų modulinių vonios kambarių, priklausomai nuo būsto ploto“, – sakė G. Ivaška.

Gamintojų nuotr.

Apdaila bei įranga moduliuose irgi nėra standartinė. Viskas atliekama taip, kaip pageidauja užsakovai, tad skiriasi sienų ir lubų plytelės, praustuvai, kita įranga. Pasitaiko atvejų, kuomet skirtingas plyteles tenka užsakyti vos vienam moduliniam vonios kambariui.

Paskutiniu metu gaminami moduliniai vonios kambariai dar labiau patobulinti – išorinėje jų pusėje sumontuota virtuvės įranga: spintelės, plautuvė.

Lietuviai bando atsargiai

Anot „Recon modul“ vadovo G. Ivaškos, šiuo metu Lietuvoje pagaminti moduliniai vonios kambariai dažniausiai išvežami į užsienį. Daugiausia įgyvendintų projektų buvo kaimyninėje Latvijoje, kur modulių pageidavo daugiabučių ir viešbučių statytojai.

„Lietuvoje irgi jau turėjome kelis projektus. Keletą modulių pateikėme ir naujai statomiems viešbučiams. Turbūt tradiciškai taip yra susiklostę, kad lietuviai kiek atsargiai žvelgia į visas naujoves. Tačiau kai pristatėme gaminius į statybvietę, užsakovai buvo tikrai nustebinti išpildymo bei galimybių“, – sakė G. Ivaška.

Gamintojų nuotr.

Komentarai

  • Jokia cia ne naujiena. Panevėzyje Norvegu kapitalo imone jau gal 15 metu tokias duso kabinas gamina

  • Gal statytojam ir greiciau, bet galutiniam vartotojui tikrai nepigiau.Plytelė,gaminant moduli gamykloje, ant sienu pačios nesušoka,kažkas jas turi suklijuot(ka ir matome gaminto filmuke youtubeje-viskas padaroma rankomis).Ir dar.Panašius dalykus kišdavo i chruščiovkes kai jas statė.Filmuke matosi kad dabartiniai statomi bustai kur patalpinami moduliai,mažai kuo nuo ju skiriasi(ti aukštesni ir baisesni)….

  • įdomu kaip viskas laikosi po transportavimo ir kilnojimo

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų