(Pixabay nuotr.)

Bulgarija sieks tapti dvidešimtąja euro zonos šalimi

Bulgarija sieks tapti dvidešimtąja euro zonos šalimi

Bulgarija penktadienį pranešė sieksianti prisijungti prie Europos valiutų kurso mechanizmo (ERM2). Tai laikoma pirmuoju žingsniu norint įsivesti eurą – savotišku euro zonos „laukiamuoju“.

Šalis kandidatė privalo dvejus metus praleisti prisijungusi prie ERM2, kad atitiktų visus narystės reikalavimus.

2007 metais prie Europos Sąjungos prisijungusi Bulgarija šiandien atitinka euro zonos reikalavimus: dėl griežtos fiskalinės politikos ir valiutų valdybos susiejant levą su euru fiksuotu kursu infliacija Bulgarijoje yra maža, biudžeto deficito ir valstybės skolos rodikliai taip pat atitinka reikalavimus.

2007 metais prie Europos Sąjungos prisijungusi Bulgarija šiandien atitinka euro zonos reikalavimus.

Nors šalis nepaskelbė konkrečios datos, Bulgarijos finansų ministras Vladislavas Goranovas sakė, kad jo šalis ketina intensyvinti derybas su Europos Komisija, Europos Centriniu Banku ir kitomis bloko narėmis dėl jų politinio pritarimo.

„Sieksime įtikinti savo partnerius, kad prisijungimas prie ERM2 būtų geras Bulgarijos visuomenės pastangų ir šalies tikėjimo bendra Europos idėja įvertinimas“, – sakė penktadienį su Europos Komisijos vicepirmininku Valdžiu Dombrovskiu forumu Sofijoje dalyvavęs ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų