Chrisas Evansas. (AP nuotr.)

Britų visuomeninio transliuotojo BBC didžiausias atlyginimas – apie 2,5 mln. eurų per metus

Britų visuomeninio transliuotojo BBC didžiausias atlyginimas – apie 2,5 mln. eurų per metus

Vykdydamas šalies vyriausybės nurodymą visuomenės finansuojamas transliuotojas BBC trečiadienį atskleidė, kiek uždirba populiariausi laidų vedėjai.

Paviešintas sąrašas rodo, kad 96 darbuotojams BBC moka mažiausiai po 150 tūkst. svarų (169 tūkst. eurų) per metus; kaip pranešama, ši suma yra didesnė už Didžiosios Britanijos premjero gaunamą metinę algą. Tačiau Britanijos transliuotojas atskleidė ne tikslias, o tik orientacines sumas, už darbą gaunamas BBC laidų vedėjų.

Paaiškėjo, kad didžiausią atlyginimą kompanijoje – 2,2-2,25 mln. svarų (2,49-2,54 mln. eurų) per metus – gauna radijo laidų ir buvęs laidos apie automobilius „Aukščiausia pavara“ („Top Gear“) vedėjas Chrisas Evansas. Tuo tarpu laidos apie futbolą „Match of the Day“ vedėjas Gary Linekeris uždirba 1,75-1,8 mln. svarų (1,8-2 mln. eurų).

Du trečdaliai didžiausius atlyginimus gaunančių BBC darbuotojų yra vyrai, o daugiausiai uždirbančios moters alga siekia kiek mažiau nei ketvirtadalį Ch.Evanso atlyginimo.

Darbuotojų atlyginimus Britanijos transliuotojas buvo priverstas atskleisti vykdydamas šalies vyriausybės nurodymą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų