Norvegų rašytoja M. Lunde.

„Bičių istorijos“ autorė lankysis Vilniuje ir Kaune

„Bičių istorijos“ autorė lankysis Vilniuje ir Kaune

Gruodžio 4–6 dienomis Lietuvoje viešės norvegų prozininkė ir scenaristė Maja Lunde. Pasaulyje ji išgarsėjo savo debiutiniu romanu „Bičių istorija“ (iš norvegų kalbos vertė Eglė Išganaitytė ir Justė Nepaitė, išleido „Tyto alba“, 2017 m.).

Didelis susidomėjimas romanu kilo dar prieš jo išleidimą 2015 metais – knyga buvo pastebėta Londono knygų mugėje, leidybos teises įsigijo septynios šalys (šiuo metu leidybos romanas išleistas dvidešimtyje šalių). Per trumpą laiką „Bičių istorija“ tapo tarptautiniu bestseleriu ir pelnė autorei kelias svarbias literatūrines premijas, tarp kurių – norvegų Bokhandlerprisen ir Fabelprisen. Romanas karaliauja daugelio šalių perkamiausių knygų sąrašuose, pavyzdžiui, Vokietijoje nuo gegužės „Bičių istorija“ – Der Spiegel bestselerių tope.

„Buvo baisu imtis knygos suaugusiesiems rašymo, – prisipažįsta rašytoja, gimusi ir augusi Osle, gimtajame mieste baigusi universitetą ir daugelį metų dirbusi Norvegijos nacionalinio transliuotojo scenariste bei kūrusi knygas vaikams. – Žanrai, kuriuos buvau įvaldžiusi, netiko romanui. Teko ilgai gilintis ir domėtis, kad pavyktų autentiškai pavaizduoti praeities ir ateities bitininkystę.“

Romane „Bičių istorija“ Maja Lunde aprašo tris susijusias, bet skirtingų istorinių laikų jaudinančias ir įtraukiančias gyvenimo istorijas, ir per jas nušviečia globalinę katastrofą. Pagrindinis vaidmuo knygoje tenka bitėms, bet pasakojama ir apie tėvų bei vaikų santykius, savojo kelio pasirinkimą, likimą, pralenkiantį laiką ir vietą.

Su Maja Lunde numatomi du susitikimai: Vilniuje gruodžio 4 d., pirmadienį, 18.00 val. Nacionalinio dramos teatro studijoje ir Kaune gruodžio 5 d., antradienį, 16.00 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje.

„Bičių istorija“šiemet išleista ir lietuviškai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų