Virtuvė po atviru dangumi

Virtuvė po atviru dangumi

Vasarą kieme įrengta kepimo ir virimo „laboratorija“ po atviru dangumi – puiki galimybė bendrauti ir su šeima bei draugais mėgautis valgymo malonumu. Ir nesvarbu, kuriame pasaulio kampelyje ji sukurta.

Aišku, atšiauresnių kraštų klimatas diktuoja savas sąlygas, tačiau atvira virtuvė įmanoma ir čia. Tereikia pasirinkti tinkamas medžiagas ir gerai apgalvoti, kokia įranga būtina lauko virtuvėlėje.

Orai Velso sostinėje Kardife (Jungtinė Karalystė) – ne kaip Graikijoje, čia dažni vėjai ir lietūs, tačiau jie netrukdo džiaugtis trumpos vasaros malonumais. Karališkojoje Kardifo gėlių parodoje (RHS Cardiff Flower Show) nugalėtoja 2015 metais tapusi dizainerė Victoria Wades pristatė originalų darbą „Alfresco“ (išvertus iš italų – lauke), kurį sukūrė kartu su savo vyru Joe.

Victoria ir Joe Wade'ai - jauni novatoriški kraštovaizdžio bei sodų dizaineriai.

Victoria ir Joe Wade’ai – jauni novatoriški kraštovaizdžio bei sodų dizaineriai.

62 kv. metrų ploto sodas – svetainė-valgomasis-virtuvė – Victorios sugalvotas kaip linksma laisvalaikio leidimo bei valgymo vieta jaunai smagurių porelei bei draugams. Stilingas, gyvenimo gamtoje džiaugsmą atspindintis sodas įkūnijo „lauko kambarį“ bei namų pratęsimo lauke idėją.

Kaip sako pati Victoria, jos projekto ypatumą nulėmė nuosavame sode auginamos daržovės, vaisiai ir žolelės, taip pat namuose gaminami valgiai bei gėrimai. Dizainerė įrengė patogias vietas ne tik daržovėms ar vaisiams, bet ir vištytėms, dedančioms šviežius kiaušinius, laikyti.

 

Vasaros svetainėje Victoria sukūrė jaukią kaimišką nuotaiką: sode išdėstė neįmantrius medinius baldus, reikalingus gaminant valgį ir patogius užkandžiaujant po atviru dangumi. Šalia medinės tvorelės dizainerė sukomponavo pagrindinius virtuvės elementus: kepimo krosnį, po jos apačia įrengdama vietą malkoms sudėti, kitoje darbastalio pusėje įkurdino plautuvę. Įvairių prieskoninių žolelių (petražolių, šalavijų, bazilikų) vazonėliais papuošė darbastalį, tad valgio ruoša tapo maloni ir estetiška.

Sodelio centre akį džiugina nesudėtingos gėlių bei prieskoninių augalų lovelių kompozicijos.

Sodelio centre akį džiugina nesudėtingos gėlių bei prieskoninių augalų lovelių kompozicijos.

Lauko virtuvėje neapsieita be originalių akcentų. Tarkim, medinių lentynų, panašių į paveikslų rėmus. Tarp įvairiaspalvių gėlynų dėžėse dizainerė įrengė patogius suolus su pagalvėlėmis. Pagrindine sodo traukos vieta tapo natūralaus medžio valgomojo stalas bei kėdės – čia pakankamai vietos pietauti ne tik dviese, bet ir su draugais. Žinant anglų arbatos pomėgį, nenuostabu, kad dizainerė sukūrė jaukią aplinką, viliojančią mėgautis šiuo gėrimu. Victoria čia įrengė ir nedidelę pavėsinę.

 

Paprasti mediniai suoliukai pritaikyti ne tik atsisėsti, bet ir įvairiems reikmenims laikyti. Sodo baldus bei gėlines Victoria nudažė tamsiai ruda dažyve, taip dar labiau išryškindama augalų žalumą. Kai kur dizainerė įrengė daiktams sandėliuoti skirtas spinteles, nepamiršo kompostavimo dėžės.

 

Aukso medalį pelniusios sodo svetainės projekte atsispindi V. Wades aistra pačios auginamoms daržovėms ir vaisiams, virimo bei kepimo virtuvėje subtilybėms, valgymo malonumams lauke. Dizainerė įtikino žiūrovus, kad nereikia didelių žemės plotų ar įmantrių gėlynų, užtenka jaukiai ir išradingai susitelkti nedideliame sodelyje, kad atsiriektum „smagaus gyvenimo“.

Prie masyvaus valgomojo stalo - vakarienė šešiems. Po atviru dangumi, augalų apsuptyje valgymo malonumas padvigubėja.

Nuotraukos: Victoria Wade.

Komentarai

  • Koks gražus žaliuojantis kiemas. Aš apie tokį jau senai svajoju. Ir kaip gražiai atrodo vazonuose augantys prieskoniniai augalai ir žolelės.

  • Puiki idėja! Mano svajonė būtų turėti tokią virtuvę po atviru dangumi. Vien jau tos medinės lentynos augalams kokį jaukumą sukuria. Ir aš bandysiu kažką panašaus pasidaryti savo terasoje. 🙂

  • Labai gražiai galima pasidaryt savo erdves jeigu turi fantazijos!! Čia puikus to pavyzdys, bet ne visi moka su įrankiais naudotis, arba neturi idėjos nuo ko kaip daryti. Net ir lauko suoliukai gali kitiem būti sudėtingas uždavinys savom rankom. Bet gražu gražu čia viskas, jaukiai atrodo.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų