Leono Garbačausko fotografija

Baltas minimalizmas – butas Užupyje

Baltas minimalizmas – butas Užupyje

Šis Vilniaus Užupyje esantis butas trijų asmenų šeimai tarnauja kaip antras būstas. Interjerą kūrusi studijos „4 kampai“ įkūrėja Diana Danilaitienė sako suprojektavusi minimalistinius, daiktais, detalėmis ir spalvomis neperkrautus namus, kuriuose gera ilsėtis po dienos darbų.

Naujo namo cokoliniame aukšte esančio buto nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai, todėl dizainerė iš karto atmetė pilkų sienų, atvirų betono konstrukcijų variantą.

Natūralios šviesos stygių patalpose kompensuoja paslėptos LED lemputės, minimalizmo idėją sustiprinantys paprastų geometrinių formų šviestuvai.

Šviesų būsto koloritą pabrėžia ir PVC grindų danga. D. Danilaitienė sako, kad ši aukštos kokybės medžiaga panaudota neatsitiktinai. „Tokios grindys pasirinktos dėl dviejų priežasčių: augintinio ir buto lokacijos. Kadangi tai – cokolinis aukštas, visi kambariai turi išėjimą į didelę, iš dalies apželdintą terasą lauke. Įbrėžimams ir drėgmei jautrus parketas būtų nuolatinis galvos skausmas“, – aiškina ji.

D. Danilaitienė pasakoja, kad visi baldai buvo projektuojami kruopščiai apgalvojus jų funkcionalumą. Iš natūralaus beicuoto uosio lukšto plokštės sukonstruotas baldas jungia prieškambario spintą ir virtuvės baldus. Be pagrindinės paskirties – sudėti kasdieniniams viršutiniams drabužiams ir avalynei, jis tarnauja kaip patogus suoliukas, ant kurio galima prisėsti maunantis batus.

Į gyvenamąją erdvę iš prieškambario palydi pagal individualų užsakymą pagamintos ryškiaspalvės iliustracijos. „Visas buto interjeras yra ramus ir santūrus, tačiau užsakovai – linksmi, mėgstantys aktyvų laisvalaikį bei daug keliaujantys žmonės. Iliustracijas sieja bendra tematika – kelionės, sportas, kuriuos menininkas pavaizdavo įdomesniu rakursu, per surrrealizmo prizmę“, – sako D. Danilaitienė.

Leono Garbačausko fotografija

Sofa „Alva“, gamintojas SITS, baldų salonas „EASE. Mano namų stilius“.

Paveikslai išveda bendrą virtuvės ir svetainės erdvę. Gana kompaktiška virtuvės zona, interjero kūrėjos teigimu, trijų žmonių šeimai yra komfortiška ir praktiška. Apvalus pietų stalas išsklaido bendros zonos kampuotumą ir tarnauja ne vien kasdieniams šeimos, bet ir svečių susibūrimams.

Nedideliame šeimininkų miegamajame į akis krenta natūralaus beicuoto uosio lukšto siena, suteikianti intymumo ir solidumo. Po plokštėmis paslėpti LED šviestuvai atrodo dekoratyviai ir skleidžia šviesą vakarais. Dizainerės teigimu, jų visiškai pakanka ir skaityti.

Leono Garbačausko fotografija

Šeimininkų miegamajam salone SUBTILA parinkta plati ir patogi lova „Portofino L“.

Kuriant interjerą daug dėmesio skirta į pirmą klasę einančios šeimos atžalos kambariui. „Siekėme, kad kambarys neatrodytų vaikiškai, jo interjeras, baldai tarnautų ilgus mokslo metus ir jo nereikėtų greitai atnaujinti, taikantis prie augančio paauglio. Tai universalus kambarys, kuriame vyrauja ramūs, švarūs atspalviai. Medžio akcentai balduose ir medinės žaliuzės suteikia jaukumo“, – sako D. Danilaitienė.

Leono Garbačausko fotografija

Ergonomiška ir praktiška vaiko lova „Soft“ iš salono SUBTILA.

Dviejų miegamųjų buto šeimininkai turi po atskirus vonios kambarius – jam ir jai. Vyriškajame įrengtas tualetas, dušas, pastatyta antracito spalvos spintelė. Šeimininkės kambaryje telpa vonia, ant sienos kabo didelis veidrodis. Čia įrengtas talpus erdvesnis baldas, kuriame integruota skalbimo mašina su džiovykle. Abu kambariai šiek tiek skiriasi, tačiau turi bendrą stilistinį elementą – marmuro rašto plyteles.

Leono Garbačausko fotografija

Santechnika iš internetinės parduotuvės www.viskasvoniai.lt.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų