(Scanpix nuotr.)

Baltarusija stebisi Lietuvos veiksmais dėl Astravo AE

Baltarusija stebisi Lietuvos veiksmais dėl Astravo AE

Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Korolis pareiškė, kad Minskas yra nusivylęs dėl aktyvių Lietuvos pastangų tarptautiniu mastu diskredituoti Astrave statomą atominę elektrinę (AE).

„Branduolinio ir radiacinio saugumo tema yra svarbus bei ilgalaikis Baltarusijos ir Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo aspektas. Šiuo požiūriu Lietuvos aktyvumas tarptautiniu mastu diskredituojant Baltarusijos branduolinės energetikos projektą kelia nusivylimą ir nuostabą“, – interviu laikraščiui „The Baltic Times“ sakė ambasadorius.

Ambasadoriaus žodžiais, Baltarusija suinteresuota normaliu dialogu Astravo AE projekto tema ir labai nori, kad Lietuvos politikų retorika pagaliau taptų konstruktyvi.

„Kalbant apie šio projekto įgyvendinimo terminus verta pažymėti, kad Baltarusija neturi jokių prielaidų ir priežasčių juos atidėti – jėgainė statoma vadovaujantis patvirtinti darbų grafiku“, – pridūrė jis.

Lietuva kritikuoja Baltarusiją, kad statant jėgainę, nesilaikoma saugumo standartų bei tarptautinių aplinkosaugos reikalavimų. Minskas šiuos priekaištus atmeta kaip nepagrįstus.

50 kilometrų nuo Vilniaus Rusijos branduolinės energetikos korporacijos „Rosatom“ statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia – 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuojama įjungti 2019-aisiais, o antrąjį – 2020 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų