(Martyno Aleksos nuotr.)

Balerina J. Dronina nominuota prestižiniam apdovanojimui

Balerina J. Dronina nominuota prestižiniam apdovanojimui

Baleto pasaulio „Oskaru“ vadinamam „Prix Benois De La Danse“ apdovanojimui šiemet nominuota balerina Jurgita Dronina.

Menininkė įvertinta už savo vaidmenis Anglijos nacionalinio baleto spektakliuose „Silfidė“ ir „Romeo ir Džuljeta“. Iškilminga laureatų paskelbimo ir apdovanojimų ceremonija vyks birželio 5 d. Maskvos didžiajame teatre.

1991 m. įsteigtas apdovanojimas laikomas vienu prestižiškiausių baleto pasaulyje. Jo nominantus ir laureatus renka tarptautinė komisija, kurios nariai kasmet keičiasi. Prancūzų skulptoriaus Igorio Ustinovo sukurtos statulėlės ir piniginės premijos įteikiamos geriausio baleto šokėjo, šokėjos, choreografo, kompozitoriaus ir dizainerio kategorijų laureatams. Šeštoji statulėlė skiriama už viso gyvenimo nuopelnus.

Anglijos nacionalinio baleto „lead principal – aukščiausiojo rango balerina – J. Dronina tapo 2017-ųjų liepą. Nuo tada Toronte gyvenanti balerina dirba dviejose trupėse tuo pat metu: šoka ir Anglijos nacionalinio baleto trupėje Londone, ir Kanados nacionalinio baleto trupėje Toronte.

Balerina gimė 1986 m. Saratove. Jos motina – vilnietė, bet studijavo Rusijoje, kur ištekėjo ir susilaukė dviejų dukterų. 1989-aisiais moteris su dukromis grįžo į Vilnių, kur J.Dronina ėmė mokytis Vilniaus M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje. Dar būdama moksleivė balerina pelnė prizus keliuose tarptautiniuose konkursuose, vėliau studijavo Miuncheno baleto akademijoje. Nuo 2005 m. penkerius metus šoko Švedijos karališkajame operos ir baleto teatre, vėliau buvo primabalerina Nyderlandų nacionaliniame balete. Nuo 2015 m. su vyru ir sūnumi persikėlė gyventi į Torontą ir tapo Kanados nacionalinio baleto pagrindine šokėja.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų